П’яні водії не зможуть сісти за кермо через спеціальні блокування

0
305

У світі по-різному борються з проблемою аварійності на дорогах, що виникає унаслідок водіння у п’яному вигляді. Вигадують нові способи, але, на жаль, позитивні результати цієї боротьби незрівнянно малі у порівнянні з затраченими зусиллями.

У травні цього року Комісія ЄС вже оголосила, що з 2021 року буде вимагати від нової продукції автовиробників обов’язкове оснащення автомобілів системою «алкоблокування». Ця система не пускає п’яного драйвера за кермо: щоб двигун авто міг завестися, водій повинен подихати в алкотестер.

Однак, поки ця директива не вступила в силу, поліцейське управління британського графства Дарем подало до англійського суду незвичайне прохання про законодавче врегулювання цієї вимоги вже зараз.

Це буде першим в світі подібним розглядом. А результатом його поліція Дарема бачить законодавчу вимогу до водіїв, які вже «ловилися» на водінні у нетверезому стані, надалі їздити тільки на авто, оснащеному алкоблокіратором.

На думку поліцейських, якщо людина вже хоча б раз сідала за кермо напідпитку, існує значна ймовірність повторення такої ситуації. І значить, такого водія потрібно перевіряти кожен раз, коли він хоче виїхати на дорогу.

Подібне рішення проблеми може й справді виявитися ефективним. По-перше, якщо громадянин законослухняний, то вимагати від його транспорту оснащення алкоблокіратором не потрібно. По-друге, в такому випадку проблему усунення п’яного водія з автомобіля візьме на себе автоматика. По-третє, це в рази дешевше, ніж змушувати автовиробників обладнати всі випущені ними авто недешевими пристроями.

Комісар поліції Дарема Рон Хогг пояснив, що ця ініціатива стала вимушеним заходом.

«Ми постійно ловимо п’яними за кермом одних і тих же громадян. Вони стають вбивцями на дорогах, на усунення наслідків скоєних ними аварій витрачаються сили екстрених служб і гроші з бюджету. Так чи не простіше зробити так, щоб не суспільство боролося з систематичними порушниками, а самі машини не давали злочинцям можливість потрапляти п’яними на дорогу?».

Читайте також:   Екс-начальник ДАІ Волинської області в стані алкогольного сп'яніння скоїв подвійне ДТП у Львові

Джерело Автоцентр

Напишіть відгук