Паливо на автозаправках може подорожчати слідом за зростанням оптових цін

0
128

Бензин і дизпаливо на автозаправках можуть подорожчати слідом за зростанням оптових цін. Цьому сприяло декілька передумов, у тому числі на нафтопереробний заводі в Білорусі, скорочення поставок ДТ з Росії і коливання курсу валют.

За інформацією «Консалтингової групи А-95», минулого тижня вартість бензину А-92 і А-95 в дрібнооптовому сегменті зросла на 70 – 90 коп/л до 17.50 грн/л і 18 грн/л відповідно. Дизпаливо подорожчало на 60 коп/л до 15.25 грн/л. При цьому найбільше зростання цін в дрібному опті відзначено у західних областях, де ціни на дизпаливо синхронно піднялися на 0.7 – 1 грн/л – до 15.30 – 15.40 грн/л.

Аналітики паливного ринку пояснюють подорожчання декількома факторами. За інформацією OilNews Мозирський НПЗ зараз ремонтується і ціни на з Білорусі різко виросли, крім того, ще з вересня фактично зупинилися поставки дизпалива з НПЗ «Роснефти». В останньому випадку російські митники почали вимагати від українських контрагентів довідки про те, що не буде використано у військових цілях.

У «А-95» також зазначили, що на ринку є всі передумови для подальшого зростання цін. Так, 9 жовтня курс гривні на міжбанку знизився на 60 коп / $ 1 до 22 грн / $ 1. Крім цього, європейські нафтові котирування різко зросли в ціні за минулий тиждень, перебував $ 30 – 40 / т.

Читайте також:   Новий седан Ford Focus розсекречений на шпигунських фото

Напишіть відгук