Паливо на АЗС хочуть обкласти 5-відсотковим акцизом

0
249

Роздрібний 5-відсотковий податок на паливо можуть замінити на аналогічний податок з фіксованою ставкою в розмірі 0.042 євро за літр. При цьому буде розширена оподаткування – АЗС будуть платити акциз за все відпущене з колонок паливо, а існуючи «лазівки» в законодавстві будуть виключені.

У парламенті готується до розгляду низку законопроектів, спрямованих на боротьбу з тіньовим ринком нафтопродуктів. У пакеті законодавчих ініціатив передбачений, в тому числі, і перегляд «мінфіновського» 5-відсоткового акцизу на паливо, який затверджений у бюджеті на 2015 , але так і не запрацював повною мірою через некоректності формулювань.

Як пояснила глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, АЗС можуть обходити 5-відсотковий податок через «розпливчате» формулювання в законі. Так, зараз вказано, що податком обкладається «споживання нафтопродуктів для некомерційного використання» і багато станції при роздрібному продажу палива оформляють їх як оптову за талонами зі знижкою 5-10%. У підсумку міські та сільські ради не отримують очікуваних зборів до бюджетів.

Якщо зміни будуть прийняті, то додатковим податком буде обкладатися будь яка відпустка палива, а отримані спрямують безпосередньо до місцевих бюджетів за місцем здійснення роздрібних продажів.

«Весь фактичний відпуск палива з пістолета на АЗС буде обкладатися акцизом в 5%. Це торкнеться і талонів, і відомостей, і інш. Зараз вигідно купити бензин по талону зі знижкою в 5-10%, оскільки цей податок в ціні не враховується. Але яка різниця, як ти оплатив паливо, якщо в результаті все одно використовуєш його у своєму авто?», – Зазначила вона.

Також запропоновано зафіксувати ставку податку.

«Тому ми, враховуючи, що ціни на нафтопродукти корелюються з курсом долара і євро, вирішили встановити фіксовану ставку податку, щоб вона була максимально наближеною до сьогоднішніх 5%. Фіксовану ставку ми пропонуємо встановити на рівні 0,042 євро з літра, що відповідає 5% від середніх цін на паливо в цьому році», – додала Южаніна.

Напишіть відгук