Парламентський Комітет рекомендував Верховній Раді підтримати пільги для електромобілів

0
244

Парламентський Комітет з питань податкової та митної політики розглянув законопроект про податкові пільги для електромобілів і рекомендував Верховній Раді прийняти цей документ за основу.

Законопроект №1912 зареєстрований у Верховній Раді 5 лютого 2015. Документ передбачає скасування сплати ПДВ і акцизного збору для електромобілів до 2020 року. На думку ініціаторів введення пільг, «податкові канікули» дозволять знизити споживання звичайного палива, поліпшити екологічну ситуацію, а також призведе до запровадження європейських правових норм в Україні.

Під обговорення законопроекту члени Комітету звернули увагу на невідповідність запропонованих законопроектом нововведень одній зі статей Податкового кодексу. Депутати уточнили, що в разі ухвалення документа в первісному вигляді, імпортери машин з ДВС опиняться в нерівних умовах з імпортерами електромобілів, що порушує принцип рівності всіх платників податків перед законом.

Крім цього члени комітету побоюються, що тимчасове скасування податків для машин з електричними силовими установками вплине на дохідну частину бюджету, викликавши недонадходження від ПДВ і акцизу.

Також запропоновано уточнити, що дії законопроекту поширюється виключно на електричні , виключивши можливість безподаткового імпорту гібридів, обмежити термін дії податкових пільг і, можливо, відмінити тільки акцизний , а ПДВ залишити.

Читайте також:   Кабмін закупить автоматичні системи контролю швидкості на автодорогах

Напишіть відгук