Перетягуємо оббивку салону: на що звертати увагу?

0
1049

Як правило, до перетяжки салону вдаються у двох випадках – коли потріпався стандартний заводський матеріал оббивки, або коли побільшало грошей і хочеться урізноманітнити інтер’єр свого автомобіля.

Як вибрати колір салону?

Давати якісь конкретні поради в питанні вибору кольорової палітри – справа невдячна, адже найчастіше все залежить від особистих вподобань, але до декількох загальних порад варто прислухатися. По-перше, в салоні не зайве врахувати колір кузова машини. Необов’язково робити його основним, але для гармонії і кращого поєднання з екстер’єром про нього забувати не варто.

 

По-друге, поєднання кольорів. У мережі можна знайти безліч варіацій щодо суміщення різних близьких по тону (або контрастних) кольорів. Справа в тому, що якщо не вгадати з гамою і зробити занадто строкатим, то через деякий час він почне сильно набридати і навіть дратувати, а пасажири будуть думати, що ви перешивали його під впливом заборонених законодавством лікарських препаратів.

По-третє, не варто використовувати занадто велику кількість кольорів. Найчастіше і автовиробники, і професійні -ательє використовують два основних кольори в пропорції приблизно 60 на 40%. Рідше вибираються три кольори в пропорції 50, 30 і 20% відповідно (найчастіше, коли не перетягувати стелю і під ії колір виготовляти деякі елементи салону).

Чим перетягувати салон?

Шкіра. Це найпрестижніший, один з найдорожчих і довговічних варіантів. Саме про шкіру кажуть – вічна класика. До головних переваг можна віднести зносостійкість, міцність. Недоліки – це гаряча влітку і холодна в зимову пору року поверхня, яка потребує регулярного догляду. Сьогодні індустрія тюнінгу пропонує широку гаму кольорів, фактур шкіри, існують підвиди різної якості, товщини і т.п.

«Дерматин» (вінілісшкіраа, шкірзам). Все частіше з метою догодити сучасним екологічним трендам світові автовиробники віддають перевагу саме штучним замінникам, які по довговічності і зовнішньому вигляду навіть обходять стару добру шкіру. Крім того, більшість різновидів замінника дешевші, ніж шкіра. Втім, якісні зносостійкі матеріали не дуже то і дешеві.

Читайте також:   Бренд Kia увійшов до трійки лідерів за результатами продажів в першому півріччі

Тканина. Рідко до тюнерів звертаються клієнти, які бажають обтягнути сидіння і інші компоненти інтер’єру тканиною. Але якщо ви цінуєте її переваги – широкий вибір кольорів, демократичну ціну, тоді це – дуже привабливий варіант.

Алькантара – це штучний мікроволокнистий матеріал, який дуже схожий на замшу. Серед переваг цього матеріалу можна виділити бархатистість, довговічність, зносостійкість. Вона стійка до зовнішніх впливів, її можна піддавати ремонту без видимих ​​наслідків, вона більш еластична, ніж натуральна шкіра, але й коштує пристойно.

Чи варто братися за перетяжку самому?

Для перетяжки салону необхідні спеціальні інструменти, клей, нитки, швейна машинка, але головне – час, терпіння і схильність до крою та шиття. Потрібно розуміти, що справа ця не швидка, тим більше якщо у вас немає досвіду виконання подібних операцій. З іншого боку, взявшись за справу самостійно, ви можете потренуватися, «набити руку», при цьому заощадити кругленьку суму і отримати привід хвалитися перед товаришами і пасажирами свого автомобіля.

Джерело: АвтоРіа

Напишіть відгук