Перевищення швидкості і п’яне водіння стали основними причинами ДТП з потерпілими

0
213

Поліція назвала основні причини дорожньо-транспортних пригод, скоєних за три місяці 2016 року. Понад 30% ДТП з постраждалими сталися через перевищення безпечної швидкості, а керування транспортним засобом в нетверезому стані призвело до 13% таких пригод.

За статистикою Управління безпеки дорожнього руху, в перші три місяці 2016 року зареєстровано понад 32 тисячі ДТП, з них понад 4 тисяч – з потерпілими. За цей період на дорогах загинули 773 людини, майже 6.5 тисяч осіб отримали тілесні ушкодження. У відомстві також підрахували, що в звітний період події з потерпілими траплялися кожні 26 хвилин. В середньому за добу в автопригодах гинули сім чоловік і отримували травми 71 учасник дорожнього руху. Найвища аварійність відзначена в січні – 37.2% від усіх ДТП в першому кварталі поточного року.

Основні причини автопригод з потерпілими: перевищення безпечної швидкості – 1176 випадків (33.47%), в нетверезому стані – 477 випадків (13.6 %), правил маневрування – 411 випадків (11.7%). Самим аварійним днем тижня для українських доріг стала п’ятниця (16.4% від усіх ДТП). Пік аварійності спостерігався приблизно о 18 годині, коли було скоєно 6.9% аварій. Саме в цей час в ДТП травмувалося найбільше людей.

В розрізі дорожніх пригод в цілому, найчастіше транспортні засоби отримували механічні пошкодження через порушення правил маневрування, недотримання безпечної дистанції і, знову-таки, керування ТЗ в стані сп’яніння.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла в квітні постанову про впровадження комплексного підходу в політиці організації безпеки дорожнього руху. Одним з ключових етапів реформи в даній галузі зазначено створення нового державного органу, який буде координувати центральні органи влади і брати безпосередню участь в розробці нормативно-правових актів, технічних вимог, стандартів та інших регулюючих документів. Почасти такий орган може стати правонаступником Державтоінспекції, яка також розробляла і погоджувала нормативні акти стосуються безпеки дорожнього руху.

Читайте також:   У Львові організували «Дитяче автомістечко», де малюки навчатимуться правилам безпеки на дорозі

Джерело: sai.gov.ua

Напишіть відгук