Перша бетонна дорога з’єднає Херсон, Миколаїв та Кіровоград

0
218

Міністерство інфраструктури ініціює будівництво бетонної дороги Херсон – Миколаїв – Кіровоград. Така траса повинна довговічніше і набагато дешевше асфальтової.

Про це на брифінгу повідомив начальник департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку і автоперевезень міністерства Роман Хміль. За його словами, на цій ділянці сільгоспвиробники возять зерно від елеваторів в порти автотранспортом, тому що в радіусі 300 кілометрів автомобілями дешевше, ніж залізницею. Крім того, чиновник нагадав, що міністерство вважає за необхідне будувати бетонні дороги на підходах до портів на півдні країни.

«Сьогодні у зв’язку з тим, що бітум, який використовується у виробництві асфальту, у нас імпортний, а цементу дуже розвинене, собівартість бетонних доріг в Україні на період експлуатації 30 років на 30-40% дешевше, ніж асфальтових. Єдина проблема в тому, що бетоном неможливо ремонтувати асфальтові дороги. Відповідно цією технологією потрібно робити або нові дороги, або ті дороги, які сильно пошкоджені », – зазначив Хміль.

Читайте також:   Україна введе спецмита на автомобілі з Узбекистану

Напишіть відгук