Перша платна дорога в Україні буде коштувати $500 млн

0
607

Міністерство інфраструктури готується до проведення тендеру на будівництво концесійної дороги Львів-Краковець. Замміністра Шульмейстер в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів, що будівництво триватиме від 3 до 5 років.

Українськими дорогами зацікавилися іноземні інвестори. Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський повідомив про те, що в тендері на будівництво першої в Україні концесійної автомобільної дороги Львів-Краковець вже готові брати участь три вітчизняні компанії, а також шість закордонних.

Відзначимо, що проїзд по концесійній дорозі буде платним. Точна вартість проїзду досі не оприлюднена.

Детальніше про плани на будівництво доріг європейського рівня в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів перший заступник міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер.

Хто саме зацікавився українськими дорогами?

— Тендер ми оголосили два тижні тому, а до цього було проведено дослідження ринку. В результаті ми отримали листа від шести зарубіжних компаній. Це не означає, що вони всі будуть приймати участь у тендері, але відповідний інтерес присутній.

У яку суму обійдеться будівництво концесійної дороги?

— Ціна відрізка між Львовом та Краковцем буде в районі 350-500 млн доларів. Якщо тендер пройде успішно, то в наступному році почнеться будівництво, яке триватиме до п’яти років. Перед переможцем тендеру буде стояти завдання по залученню фінансування. Є від банків, які подібні проекти фінансують. Вони повідомили про те, що кілька компаній до них вже звернулися з відповідним запитом. Інвестору це буде цікаво, тому що проїзд по даній дорозі буде платним.

Дорогу довжиною 84 км будуватимуть п’ять років?

— Так. Але це буде дорога першого класу, по дві смуги в кожну сторону, з європейським покриттям. За типом вона буде схожа на трасу Київ-Житомир.

Читайте також:   Гривневі ціни на автомобілі почали знижуватися

Напишіть відгук