Перші підсумки відмови від випуску дизельних авто

0
518

Дізельгейт, санкції регуляторів і всі наступні нападки на цю технологію дали свої плоди: попит на дизелі по всьому світу впав, і особливо це помітно в Європі. Автомобільні компанії відреагували негайно – в нових поколіннях багатьох моделей дизель просто не передбачений.

Британське видання Autocar підрахувало, які моделі світових виробників перестали продаватися в дизельних версіях.

Fiat оновив свій компактвен 500х, а заодно замінив дизель на 3-циліндровий бензиновий двигун. Це відбувається в межах стратегії концерну Fiat Chrysler, яка передбачає до 2022 року повну відмову від дизелів на всіх моделях, крім комерційної техніки.

Нове покоління Honda CR-V вперше отримало 7 місць і гібридний привід і також вперше (і, мабуть, назавжди) недоступна з дизельним двигуном.

Mitsubishi активно впроваджує в модельний ряд електрику, тому прийшов час відмовитися від дизелів на ASX і Outlander. Останній вже давно доступний в гібридній версії PHEV, а ASX доживає останні дні на конвеєрі.

Porsche нещодавно оголосила про припинення випуску дизельних модифікацій – це стосується Macan і Panamera, а для нового Cayenne дизель взагалі так і не представили. Зате гібриди цієї німецької марки продаються відмінно.

У число тих, що залишили дизельний стан, увійшли європейські малолітражки Skoda Fabia і Opel Corsa, а також седан Seat Toledo.

Цікаво, що і Volvo зі своїм широким набором дизелів в актуальній лінійці заявила про те, що після запуску V60 припиняє розробку двигунів на важкому паливі й зосереджується на вдосконаленні гібридних та електричних силових установок.

Toyota залишає в Європі дизелі тільки на позашляховиках, а Camry, Verso і RAV 4 переводить на бензин і електрику. Підтримала тенденцію й компанія Subaru, прибравши деякі свої дизельні моделі з авторинку Великої Британії. Suzuki, в свою чергу, згорнула продаж Vitara і SX4 з шильдиком DDiS.

Читайте також:   BMW виведе на ринок 12 електромобілів і 13 гібридів

Як бачимо, більшість великих автовиробників своєчасно реагує на зміну попиту й зосереджується на випуску транспортних засобів, що підтримують більш екологічні технології.

Джерело

Напишіть відгук