Під Михайлівською площею планують побудувати паркінг

0
201

Разом з реконструкцією Михайлівської площі в Києві під нею може з’явитися підземний паркінг. Відповідний минулого тижня затвердила Київрада. Очікується, що спорудження, чия будівля буде профінансована з міського бюджету, з’явиться до 2018 року.

Реконструкція Михайлівській площі зі створенням підземного паркінгу передбачена програмою соціально-економічного розвитку Києва на 2016 рік. На даний проект планують витратити 130 млн. грн. При цьому 100 тис. грн Київрада вже виділила, проте на які саме цілі, чиновники поки не говорять. Так, заступник мера Микола Поворозник раніше заявив, що про будівництво мова поки не йде.

Як розповіла ЛІГА.net керівник громадської організації Місто-сад Євгенія Кулеба, в даний час проект узгоджується, його курирує заступник міського голови Олександр Спасибко. Чиновник поки ніяк не прокоментував цю інформацію. За даними організації, вартість п’ятирівневого паркінгу складе 2.3 млрд. Грн.

За словами члена Архітектурно-містобудівної ради Києва, архітектора Георгія Духовичного, Михайлівська площа входить в охоронну зону першої категорії з забороною на будівництво в радіусі 50 м. Зведення підземного паркінгу може знищити археологічний культурний шар «міста Ярослава» – частини стародавнього Києва на Старокиївській горі площею близько 60 га. «За це передбачена кримінальна відповідальність», – додав він.

Активісти, які виступають проти підземного паркінгу на Михайлівській площі, також побоюються, що нове будівництво може викликати зсув грунту, зміни рівня і напряму ґрунтових вод. Крім цього сама стане причиною утворення додаткових заторів на вузьких вулицях в центрі міста. В якості альтернативи пропонується створити наземне паркування або створити паркінг на Європейській площі і вулиці Бориса Грінченка.

Джерела: ЛІГА.net, Kiev.vgorode

Читайте також:   Дебют Land Rover Discovery відбудеться наступного року

Напишіть відгук