Пішоходам в Литві заборонили говорити по телефону під час переходу вулиці

0
275

Уряд Литви затвердив зміни до Правил дорожнього руху: пішоходів, які розмовляють по телефону під час переходу вулиці, будуть штрафувати на суму від 20 до 40 євро, повідомляє L24.lt

Крім використання мобільних телефонів під час переходу через дорогу пішоходам забороняється здійснювати «будь-які дії», які могли б відволікати увагу від ситуації на дорозі. За ці правопорушення в адміністративному кодексі Литви передбачений штраф в розмірі 20-40 євро. Сума штрафу за перше правопорушення може бути зменшена до 10 євро.

Крім того, водії повинні будуть пропускати пішохода, який тільки встав на пішохідний перехід або «стоїть біля краю проїзної частини та очікує можливості вступити».
Як говориться в роз’ясненнях до постанови литовського уряду, ці заходи вводяться з метою підвищення безпеки пішоходів, на частку яких припадає п’ята частина всіх смертельних випадків на дорогах Литви. У 2017 році на дорогах Литви смертельні поранення отримали 68 пішоходів, а за вісім місяців цього року – 42 пішохода. З них 13 осіб збили на пішохідних переходах.

Джерело

Читайте також:   Безпілотні вантажівки з'являться на автошляхах Німеччини

Напишіть відгук