Податок на розкішні автомобілі був прийнятий з поправками

0
173

Під час недільного засідання Верховна Рада ухвалила більшість кабмінівських законопроектів, хоча більшість з них все ж отримало поправки. У списку нововведень – в тому числі і так званий «податок на розкішні автомобілі», який за словами прем’єр-міністра був незначно змінений.

У неділю депутати весь день розглядали законопроекти, так чи інакше пов’язані з наповненням бюджету, а головний фінансовий документ країни був прийнятий вже в понеділок близько 5:00 ранку. Всі поправки в урядові законопроекти озвучувалися з голосу, а тексти документів бачили тільки виступаючі на трибуні. Про днако із слів прем’єр-міністра Арсенія Яценюка все ж можна скласти загальне уявлення про вжиті нововведення.

Народні депутати підтримали законопроект №1578, який передбачає внесення змін до Податкового кодексу України. Виходячи зі слів прем’єра , який зачитував внесення в документ поправки, можна зробити висновок, що податок на «розкішні автомобілі» вводиться на машини з бензиновими і дизельними двигунами об’ємом понад 3.0 літрів . Він вводиться в дію з 1 січня 2015 року.

Слід зазначити, що в початковій редакції проекту закону передбачалося брати податок у розмірі 25 тисяч гривень на рік з автомобілів, у яких обсяг мотора перевищує 2.5 літра для дизельних і 3.0 літра для бензинових. Тим не менш, тексту прийнятого документа з усіма правками на парламентському сайті ще немає, так що слова Яценюка можуть бути застереженням.

Читайте також: У 2015 році іномарки подорожчають – новий закон вступить в дію після узгодження з ЄС

Крім цього, відомо, що новий закон передбачає введення акцизного податку на вантажні автомобілі, збільшення ставок акцизу на легкові та автобуси, а також на транспортні засоби, переобладнані з вантажних на пасажирські.

Читайте також:   До кінця року всі машини ДАІ отримають відеореєстратори

Потенційне зростання цін на автомобілі в 2015 році можна оцінити, завдяки інфографіці, підготовленій ІА Autoconsulting.

Напишіть відгук