Поліруємо кузов

0
195

Рідко який автолюбитель з часом не набуває різних корисних навичок з ремонту автомобіля і підтриманню його в належному технічному стані. Якщо вам ще жодного разу не доводилося полірувати кузов автомобіля, саме спробувати. Майте на увазі, що самотужки варто братися за полірування кузова лише у випадку, коли пошкодження незначні: мікротріщіни фарби, неглибокі подряпини.

Подбайте про арсенал з інструментів і поліруючих засобів. Вам знадобиться полірувальна машинка для автомобілей, полірувальні круги для неї, полірувальні пасти.

Полірувальна машинка – професійний інструмент, і хоч коштує не дешево, але все одно її вартість нижче ціни за професіоналів. Зовні нагадує невелику “болгарку”, на спеціальний диск діаметром 120-150 мм кріпиться потрібний вам полірувальний круг. Оберти плавно регулюються від 600 до 3000.

Полірувальні круги закріпляються на диску полірувальної машинки липучкою. для роботи з абразивними пастами використовують круги з поролону або натуральної чи штучної вовни. Працюючи з неабразивними засобами використовуйте поролоновий круг чорного кольору з великим рельєфом. Щоб відполірувати весь кузов, знадобиться декілька полірувальних кругів. Необхідно поступово замінювати вже забруднені круги на нові. Якщо після закінчення роботи ви бачите подальшу можливість використання вживаних кругів, необхідно їх промити теплою мильною водою, виполоскати чистою, обережно віджати і просушити. На промитих кругах не повинно бути залишків пасти.

Полірувальні пасти поділяють на абразивні і неабразивні.

Абразивні пасти використовують для автомобілей з поганим станом кузова, коли при поліруванні необхідно зняти первинне лакофарбове покриття. Для нових автомобілей такі пасти не потрібні.

Тонкі абразивні пасти розраховані для видалення дрібних подряпин.

Неабразивні поліровочні пасти, основним компонентом яких є воск, використовують для надання блиску на остаточному етапі полірування. Наносять їх за допомогою спеціальних серветок або м’якої тканини.

Читайте також:   Термін використання автомобільних шин. Що радять експерти?

Існують неабразивні пасти для захисту блиску. Основа – воскова. Основне завдання – захист лакофарбового покриття від дії агресивної миючих засобів і атмосферних опадів.

Збираючись полірувати кузов автомобіля, розпочніть з мийки. Не забудьте витерти насухо. Проводити захисну поліровку потрібно на початку зимового сезону і після його закінчення.

Напишіть відгук