Поліція назвала орієнтовний термін запуску автофіксації порушень

0
345

Автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху з’явиться в Україні не раніше липня 2016 року. Запустити систему раніше не дозволяє відсутність нормативної бази, а також галузевих стандартів і технічних вимог до устаткування.

На запуск автофіксації в середині літа в Національній поліції орієнтуються виходячи з Плану дій Кабінету міністрів України на 2016 рік (пункт 63). В даний час відповідальні держоргани розробляють проект галузевого стандарту МВС, яким будуть визначені основні технічні вимоги до приладів і системі автоматичної фіксації порушень ПДР. Про це виданню Тиждень повідомили в Департаменті превентивної діяльності Управління безпеки дорожнього руху.

«З огляду на відсутність технічної документації, в даний час не фіксує ПДР за допомогою автоматизованих комплексів. Автоматична фото- і порушень ПДР не здійснюється»

Спочатку в МВС планували запустити автоматичну фіксацію порушень ПДР і систему штрафних балів з супутніми «листами щастя» в листопаді 2015 року. При цьому міжвідомча робоча група по впровадженню автофіксації була сформована тільки в кінці минулого року, а концепцію впровадження цієї системи представили в січні 2016 року. Фактично, в зазначеному документі вперше були викладені ключові особливості майбутньої системи.

Очікується, що система автоматичної фіксації порушень ПДР буде підключена до існуючих баз даних МВС і захищена від стороннього втручання. Камери будуть декількох типів, наприклад, на стовпах, опорах путепроводовов і інших придорожніх конструкціях з’являться стаціонарні комплекси. Ще будуть пересувні системи (на штативах, триногах і т.д.) для безперервного нагляду за дорогою протягом обмеженого часу. Третій тип – мобільні комплекси для спеціальних транспортних засобів, таких як автомобілі патрульної та дорожньої поліції.

Коли автофіксація запрацює, всім водіям автоматично нарахують 150 штрафних балів, які будуть зніматися тільки за порушення перед «камерами». Після вичерпання балів за такі порушення будуть виписуватися штрафи, причому незалежно від того, хто був за кермом у момент правопорушення, «» (також передбачені повідомлення по електронній пошті і смс) отримає власник транспортного засобу. У разі оплати штрафу протягом перших 5 днів після отримання постанови, «знижка» складе 50%. Детальніше про прийдешні нововведення вже писали раніше.

Читайте також:   Статистика ДТП в Україні за попередню добу

Джерело: Тиждень

Напишіть відгук