Польща запроваджує «чорні ящики» для автомобілів

0
109

Аналоги бортових самописців для автотранспорту будуть поширювати страхові компанії. Пристрої допоможуть проаналізувати стиль водіння водія для корекції вартості полісів автострахування.

Так звані «чорні ящики» почнуть встановлювати з жовтня. Першими пристрої отримають транспортні засоби компаній, але тільки у випадку добровільної згоди підприємців. Впровадить пристосування фірма Link 4, яка належить страховій компанії PZU.

Бортові системи будуть записувати дані про частоту різких гальмувань і стилі їзди водіїв, а також збирати інформацію про частоту порушень правил дорожнього руху. Пізніше ці дані вплинуть на вартість страхового поліса – акуратним водіям будуть пропонуватися знижки.

Як показали , установка «чорних ящиків» також впливає на безпеку на дорогах. Водії, які знаходяться «під наглядом» пристрою, їздять обережніше. Таким чином знижується частота аварій і вартість утримання автомобілів.

Аналогічні «чорні ящики» вже використовуються в країнах Західної Європи. Зокрема, подібні пристрої монтують в Італії, Франції та Великобританії.

Джерело PolRadio

Читайте також:   Обираємо акумулятор.

Напишіть відгук