Попереджуємо перегрівання двигуна

0
201

Кожна пора року має свої неприємні нюанси, що впливають на експлуатацію автомобіля. Найпоширенішою неприємністю для автолюбителя влітку є перегрівання двигуна. Найбільша вірогідність виникнення цього явища під час стояння в пробках або при аномально високих температурах атмосферного повітря.

Чи є можливість запобігти цій неприємності, або хоча б мінімізувати наслідки? Звичайно ж, є. Для цього спочатку потрібно розібратися в причинах, які приводять до перегрівання двигуна.

1. Порушення герметизації охолоджувальної системи і витік тосола можуть виникати в наслідок використання неякісної охолоджувальної рідини, різкого перепаду температур, тріщини на шлангу, подолання водних перешкод, що можуть бути причиною попадання повітря в систему.

2. Брудний радіатор зовні (пил, листя, пух з тополі тощо) чи усередині (утворення накипу, використання герметиків тощо). В такому випадку рекомендується вимити його зовні і прочистити зсередини. Якщо на зимовий період встановлювалися утеплювачі, то краще їх видалити.

3. Несправний термостат потребує заміни.

4. Неробочій стан вентилятора можна дещо компенсувати, включивши опалення в салоні. Це зменшить можливість перегрівання двигуна, але додасть дискомфорту водієві та пасажирам.

5. Несправна помпа негативно впливає на циркуляцію системи охолодження.

6. Порушення ущільнення камери згорання.

Щоб запобігти перегріванню двигуна необхідно відстежувати показники температурного датчика і сигнали лампи перегрівання. Стрілка датчика у червоній зоні, поява детонації, неприємний запах тосола, пара з-під капота – всі ці сигнали говорять про необхідність зупинки.

Що робити?

1. Зупинитися і заглушити двигун.

2. Відкрити капот і почекати 15-20 хвилин до припинення кипіння.

3. Перевірити наявність витоків.

4. Пробку радіатора відкривати тільки після зниження тиску, щоб убезпечити себе від опіків парами киплячого тосола.

5. Додати необхідну кількість охолоджуючої рідини.

Читайте також:   Україна автомобільна. Підсумки 2014

6. Закрити пробку, завести , проаналізувати показники температури. При різкому збільшенні краще стояти на місці і викликати допомогу.

7. Ні в якому разі не намагайтеся охолодити двигун водою, це може привести до виникнення тріщин. Але воду можна полити на радіатор.

Профілактичні заходи – це своєчасне проведення технічного обслуговування автомобіля.

Напишіть відгук