Поштові робомобілі з’являться у Норвегії

0
92

У Норвегії роботи скоро будуть доставляти пошту: в тестовому режимі такий пристрій на колесах вже працює в Конгсберзі. З вигляду він нагадує великий поштову скриньку, але бігає дорогами досить впевнено

Роболистоноша – розробка американо-норвезької компанії Buddy Mobility. Гігантський ящик на колесах здатний пересуватися зі швидкістю 6 км / год і щодня обслуговувати до ста адресатів. Інженери Buddy Mobility кажуть, що в світі, де всі листуються за допомогою електронної пошти, Twitter, WhatsApp тощо, традиційна паперова пошта – просто пережиток минулого. І тому немає кращого способу оптимізувати поштову службу, ніж використовувати робота для доставки ваших листів і бандеролей.

Незабаром в цьому зможуть переконатися жителі Норвегії, завдяки угоді між норвезькою поштовою службою Posten-Norge і компанією, яка розробила роболистоношу. Працює це так: роботи Posten відправляють клієнтам повідомлення на смартфон через додаток. Одержувач вказує час, і до цього моменту робомобіль вже чекає їх біля будинку. Потім одержувач вводить певний код і дістає саме свій лист або бандероль. Після чого робот повертається в найближчий розподільний центр для підзарядки і наступної партії пошти.

У Норвегії проживає понад 5,2 млн осіб, і наскільки такий спосіб доставки виявиться зручним, поки незрозуміло. Тому спочатку роботи пройдуть тестування у передмісті Конгсберг, перш ніж їм довірять ширшу географію доставки.

Аналогічний пристрій є в Німеччині, там він називається PostBot і тестується німецькою поштовою службою Deutsche Post. Щось подібне існує і в США, тільки там доставка автопілотами здійснюється в кампусах коледжів. Це означає, що ми все ближче до футуристичного середовища майбутнього з дивними пристроями, що пересуваються нашими дорогами. Втім, поступово вони стануть буденними й перестануть дивувати.

Читайте також:   Оновлена версія кроссовера Chery Tiggo 3

Джерело

Напишіть відгук