Представники чеського автопрому заявили про брак робочої сили

0
250

В Асоціації автомобільної промисловості Чехії (AutoSAP) побоюються уповільнення темпів зростання випуску автомобілів і супутньої продукції через гостру нестачу робочої сили. В даний промисловий сектор країни, основою якого є автопром, потребує 52 тисячах робочих з різним рівнем підготовки.

“Головним стримуючим фактором для розвитку нашої промисловості є брак кваліфікованих і некваліфікованих робітників”

Минулий рік став рекордним для експортоорієнтованого автопрому Чехії. У країні з населенням 10.5 млн чоловік були виготовлені 1.3 млн автомобілів. Найбільшими автовиробниками країни є підконтрольна концерну марка Škoda, складальні підприємства Motor, а також спільне підприємство концернів Toyota Motor і PSA Citroen.

За даними асоціації безпосередньо у виробництві автомобілів приймають участь 115 000 чоловік, що відповідає 90% всієї галузі. в AutoSAP наполягають, що “держава повинна зробити все можливе, щоб автопром не знижував темпів зростання”, в тому числі сприяти перенавчання чеських фахівців і спрощення трудового законодавства для іноземців. Завдяки швидкозростаючій економіці (+ 4.3% у 2015 році) в даний час в Чехії відзначається найнижчий показник безробіття за останні сім років – близько 5.7%.

Джерело: Reuters

Читайте також:   Fiat Doblo - Авто Року 2016

Напишіть відгук