Прем’єри «АвтоКрАЗ»: нові моделі для армії і «цівільних»

0
396

У Києві 22-23 травня ПАТ «АвтоКрАЗ» презентував оновлені бронеавтомобілі, а також нову техніку для бізнесу – фургон- «ізотерм» та будівельне шасі 8х8.

Нові моделі ПАТ «АвтоКрАЗ» показав у рамці виставки «Волонтерський военпром – 2», яка проходила в Києві з 23 по 24 травня. Спочатку зупинимося на бронеавтомобілі. Почнемо, з моделі «Кугуар», броньованої по шостому класу захисту CEN рівень BR6 – від куль 7,62х51 мм. Днище машини також витримує підрив двох гранат DM51. На виставці машина була показана в дизельному виконанні – на шасі позашляховика Land Cuiser 200 – з 4,5-літровою «вісімкою» потужністю 232 л. с .; мотор сагрегатірован з 6-ступінчастим “автоматом”.

Зовні такий «Кугуар» легко відрізнити за більш високим і широкому капоту. До речі, броньовий захист капота посилена. У порівнянні з більш ранніми «кугуаром», бічні двері стали ширше, а в десантному відсіку тепер не по три вікна з кожного боку, а по два. Також представлена в Києві модель мала посилену підвіску коліс, а також шини з більш високим профілем, що збільшило дорожній просвіт. Крім того, розширена і колія автомобіля. «Кугуар» повною масою 5900 кг розганяється до 105 км / год. На виставці машину можна було побачити з поворотною баштою і додатковими зовнішніми антенами під GPS.

Більш важкий бронеавтомобіль – КрАЗ «Спартан» представили в Києві відразу в двох виконаннях: армійському і поліцейському. У першому випадку машина відрізнялася цікавим камуфляжем і «запаскою» праворуч по борту. На правому ж борту прикріпили також такі необхідні атрибути як лопату, лом і сокиру. На даху в задній частині були ріжки під брезентом – спеціальні антени для GPS.

Найбільш цікавим був другий, поліцейський варіант «Спартана». Пофарбована в чорний колір машина крім написів Police відрізнялася рядом важливих новацій. Тут вже встановлено шини Українсько виробництва (Rosava). Лобове скло розділене на дві частини – з бійницею по центру. До речі, конструкція бійниць оновлена по всьому периметру кузова – тепер кришки їх не зсувні, а відкидні, що більш зручно. У десантному відсіку новація – місце майданчики для стрільця з’явилося зручне м’яке крісло. Зовні зникли широкі підніжки на кормі.

Читайте також:   Заощаджуємо паливо: десять міфів про газобалонне обладнання

Важливо, що обидва «Спартана» оснащені посиленими амортизаторами і балками мостів. Автомобіль має під капотом 6,7-літровий 8-циліндровий турбодизель Ford, що розвиває 300 к.с. Коробка передач – автоматична, 6-ступінчаста. Максимальна швидкість – 110 км / ч. Як зазначив генеральний директор ПАТ «АвтоКрАЗ» Роман Черняк, «Сьогодні підприємство постійно працює над підвищенням відсотка локалізації бронеавтомобілів. Так, «Спартан» вже почали оснащувати українськими шинами і колісними дисками. Машини «Кугуар» отримали вітчизняне електрообладнання. При наявності державних замовлень, завод може перейти на зварювання бронекорпусів, в тому числі і для важких бронеавтомобілів «Шрек», встановлювати наші бронескла і всю внутрішню обшивку Сьогодні ведуться роботи з адаптації моделі «Спартан» на «кразівське» шасі. У найближчі місяці вже буде готовий досвідчений варіант такого автомобіля ».

Другим важливим напрямком в експозиції ПАТ «АвтоКрАЗ» на виставці «Волонтерський военпром – 2» була техніка для цивільного сектора. Як відомо, допомога тилу не менше важлива для армії. Відвідувачі змогли побачити представника нового сімейства розвізних автомобілів – КрАЗ-5401H2. Автомобіль був представлений на виставці з ізотермічним кузовом-фургоном об’ємом 35 кубометрів. В залежності від призначення, шасі може поставлятися в різних версіях по вантажопідйомності: на 6, на 8, на 10 або на 12 тонн. Для цього машина комплектується відповідними мостами, колесами, двигуном і коробкою передач. Кабіна – китайського виробництва – може бути як денний, так і зі спальним місцем. У Києві КрАЗ-5401H2 показали у виконанні на 10 т вантажу, повною масою 18 т. Машина була оснащена двигуном потужністю 312 к.с. і 9-ступінчастою коробкою передач.

Що стосується самого великого експоната – повнопривідного чотирехосного (8х8) шасі КрАЗ-7634HE, то його вже встигли оцінити нафтовики. Нагадаємо, що вперше модель показали рік тому, на міжнародній виставці «СТТ-2014». Це шасі було розроблено під установку важких автокранів вантажопідйомністю 50 т і вище, нафтогазового обладнання, бетононасосной техніки та ін.

Читайте також:   З Троєщини на Петрівку можна буде дістатися без пробок!

«Нещодавно машиною зацікавилися військові: тому сьогодні ведуться роботи з установки на неї різного виду озброєння», – розповідає генеральний директор Роман Черняк.

«Більше того, за кордоном на цьому шасі вже роблять бронеавтомобіль« Ураган », який був продемонстрований на нещодавній виставці озброєння IDEX-2015». Шасі КрАЗ-7634HE має вантажопідйомність 27 т і повну масу 45 т. Воно оснащене турбодизелем в 400 л. с. і механічною 9-ступінчастою КП. Шасі досить маневренно – радіус розвороту складає 14 м.

ПАТ «АвтоКрАЗ» планує випустити в нинішньому році не менше 2000 автомобілів. І це при тому, що Росія відмовилася поставляти свої комплектуючі. «Ми перейшли на закордонні поставки, – розповідає Роман Черняк. – Це логістика, цей час. На жаль, сьогодні в Україні не виробляють шин підвищеної вантажопідйомності і прохідності – «Дніпрошина» варто. Донецький медкомбінат вже не катає ресорну смугу. Тому все це доводиться закуповувати за кордоном. Намагаємося переходити на комплектуючі ближніх країн – Туреччина, Білорусь. Незважаючи ні на що, завод працює п’ять днів на тиждень. Більше того, сьогодні розглядається можливість введення другої для збільшення виробництва автомобілів до 300 од. у місяць.

Юрій Гоголів
Заступник головного редактора журналу «Комерційні автомобілі»

Напишіть відгук