Презентовано нову службу з безпеки на транспорті – «Укртрансбезпека»

0
1681

У п’ятницю, 20 листопада Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський презентував журналістам нову службу з безпеки на транспорті – «Укртрансбезпека». У рамках заходу Андрій Пивоварський ознайомв з процесом підготовки майбутніх інструкторів для першого набору і представив керівника новоствореного відомства «Укртрансбезпека» – Миколи Горбаха.

«За статистикою щорічно в ДТП гине до 5000 українців. Це більше, ніж у зоні АТО. У Швеції, наприклад, цей показник близько 200 осіб на рік, левова частка аварій відбувається через несправність транспорту. Тому сьогодні наше основне завдання і найважливіший пріоритет – безпека, в першу чергу, пасажирських перевезень » – зазначив міністр інфраструктури Андрій Пивоварський.

«Укртрансбезпека» покликана кардинально змінити підхід до поняття безпеки на автомобільному, залізничному і водному транспорті. Нова служба замінить нинішні Укртрансінспекцію і Укрморрічінспекцію, які будуть ліквідовані до кінця 2015 року. Повноцінно «Укртрансбезпека» запрацює з весни наступного року.

«Це буде абсолютно нова структура зразок національної поліції, де працюватимуть молодь, чесні й патріотичні інспектори. Ми плануємо забезпечити їм гідний рівень заробітної плати, щоб б їм не доводилося опускатися до хабарів, як це було раніше », – додав Пивоварський.

Тепер у відомстві проходять навчання викладачі, які передадуть знання майбутнім інспекторам відомства. Досвідом діляться польські експерти. Вони допомагають швидше зорієнтуватися в нових правилах і нормах Євросоюзу, які набудуть чинності після прийняття закону про гармонізацію українського законодавства у сфері автомобільного транспорту з європейським. Завдяки допомозі європейських донорів планується закупити 71 мобільний комплекс для роботи нової служби.

«Важливою відмінністю «Укртрансбезпеки» від попередніх інспекцій є те, що крім функції «safety» нова служба буде забезпечувати також і «security», іншими словами, до безпеки на транспорті додається також захист об’єктів транспортної інфраструктури. Такий підхід працює в усіх розвинених країнах світу, особливо, в таке неспокійний час. Ми переконані, що українці заслуговують якісні транспортні послуги, справні автобуси, нормальні дороги. Це той мінімум, який може зробити держава для своїх громадян », – зауважив голова відомства Микола Горбаха.

Юрій Гоголів
Заступник головного редактора журналу «Комерційні автомобілі»

Напишіть відгук