Президент України особисто випробував перший оновлений “Дозор-Б”

0
262

Петро Порошенко сів за кермо першого “Дозор-Б” і провів бліц-тест. Правда, треба відзначити, що зразок передсерійний.

У зв’язку з цим фактом, відповідаючи на запитання журналістів, він зауважив, що машина дійсно може стати гордістю Укроборонпрому, але все ж, є ще над чим попрацювати.

Перші серійні “Дозор-Б” повинні були з’явитися в концерні “Укроборонпром” до березня, але відбулася затримка із запуском у , викликана необхідністю певних доопрацювань. Інженери вирішили модернізувати броньовик під установку різних варіантів і типів двигунів. Спочатку машина проектувалася під силовий агрегат Deutz. Але після того як німецька компанія не гарантувала жорсткі умови поставки Україною необхідного числа моторів, було прийнято передбачити установку відразу 5 різних моторів.

Так як в нашій країні тлумачних інженерів завжди вистачало, робота увінчалася успіхом.

Як повідомив генеральний директор ДК «Укроборонпром» Роман Романов: «Ми зможемо легко замінити , якщо виникнуть труднощі з його поставками, без додаткових конструкторських пошуків. Ми провели переговори з провідними виробниками силових агрегатів і спочатку випустимо «Дозор» з різними моторами. А вже в ході випробувань виберемо з них оптимальні ».

А Юрій Пащенко додав, що головним підприємством для виробництва «Дозорів» стане Львівський бронетанковий завод.

Коротка довідка:

“Дозор-Б” здатний вирішувати фактично ті ж завдання, що і важкі БТР, але при цьому компактніше, швидше, економічніше і ефективніше.

«Дозор-Б» виконаний по капотной схемою, яка дозволить підвищити прохідність при збереженні зручності посадки-висадки екіпажу і десанту, крім того забезпечує зручність доступу до елементів силової установки, гальмівної та повітряної систем, рульового управління, у разі обслуговування в польових умовах. Підвищена прохідність забезпечена колісною формулою 4х4 і дорожнім просвітом в 400 мм. В наявності роздавальна коробка з міжосьовим диференціалом, що блокується, колеса мають систему підкачки, якою можна користуватися навіть на ходу.

Напишіть відгук