Про небезпеку старих шин

0
328

Здавалось би, зима вже вступила в свої права і щільно засипала снігом всю країну, тому заміни гуму на зимову повинно бути знято з порядку денного. Але життя вносить свої корективи, і декому доводиться вирішувати цю проблему зараз. Багато хто робить вибір на користь покупки вживаних шин: одні – з економічних міркувань, інші – переймаються поганим екологічним станом планети.

Але чи всі знають, яку небезпеку може нести використання старих шин?

Бувалі автолюбителі впевнені, що знають про шини все і можуть вибрати серед вживаних якісні, котрі ще довго прослужать новому власнику. Звертаючи увагу на висоту та еластичність протектора, рівномірність зносу та наявність пошкоджень на бокових поверхнях, багато хто навіть не задумується, в яких умовах зберігалися шини. А це досить важливий чинник, який обумовлює хімічні процеси, що впливають на надійність гуми.

Отже, використання старих шин може бути небезпечним з різних причин.

  • Під впливом часу змінюється склад суміші. Вивітрюються масла і виходять парафіни з шини, що робить її менш еластичною. У зимовий період це буде призводити до прослизання шини і гіршого зчеплення з дорогою. Як наслідок, до втрати шиною ходових характеристик.
  • Зберігання гуми в неналежних умовах або при відсутності експлуатації довгий час призводить до тріщин в гумовій суміші і швидкого зносу шини на твердій поверхні дороги.
  • Навіть високоякісний ремонт не зможе зробити вживану шину рівнозначною новій. Ніхто не дасть гарантію, що при проколі не були пошкоджені нитки каркаса, і що в подальшому каркас не розплететься або не відшарується в місці проколу або поруч.

Але, в будь якому випадку, приймати рішення про покупку вживаних шин і нести відповідальність за безпеку автомобіля будете лише ви.

Напишіть відгук