Продаж легкового автомобіля: які податки доведеться заплатити?

0
274
Зростання авторинку України навесні 2018

Яку суму з продажу автомобіля потрібно буде віддати державі у вигляді податків і чи є виключення з правил.

Загальне правило

За загальним правилом дохід платника податку від продажу об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується ПДФО за ставкою 5%.

Крім того, такий дохід є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.

Продавець-платник податку самостійно визначає суму податку та сплачує його до бюджету через банківські установи.

Виключення з правила

Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного (податкового) року одного легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда), оподаткуванню ПДФО НЕ ПІДЛЯГАЄ.

Якщо проданих транспортних засоби більше, то дохід підлягає оподаткуванню за ставкою 5%.

Ціна траспортного засобу

Дохід від продажу легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда) визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче за середню ринкову вартість відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).

Середня ринкова вартість легкових автомобілів (мотоциклів, мопедів) визначається щоквартально центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів (для кожної марки, моделі таких транспортних засобів з урахуванням року випуску та пробігу, на підставі аналізу фактичних цін продажу відповідних транспортних засобів), і оприлюднюється на офіційному сайті цього органу в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Як оформити договір купівлі-продажу

При відчуженні легкових автомобілів (мотоциклів, мопедів) договори купівлі-продажу посвідчуються нотаріусом за наявності документа про сплату до бюджету продавцем податку, обчисленого виходячи із зазначеної в договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньої ринкової вартості таких транспортних засобів.

Читайте також:   Компанія Jeep представила новий пікап

Джерело

Напишіть відгук