Рада підтримала в першому читанні законопроект про зниження акцизів на б / у автомобілі

0
368

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №3251 про тимчасове зниження акцизів на вживаних автомобілів до рівня нових автомобілів . «За» проголосували 226 депутатів при 226 необхідних, таким чином, документ перейшов в розряд перспективних. Однак попереду ще залишається голосування за законопроект у другому читанні.

Нагадаємо, законопроектом №3251 передбачено тимчасово, до 31 грудня 2017 року, знизити ставки акцизного податку на вживані транспортні засоби. Зокрема для автомобілів з бензиновими двигунами об’ємом від 1 до 1.5 л запропоновано встановити на рівні 0.063 євро за 1 см куб. проти нинішнього 1.761 євро. Для автомобілів з моторами від 1.5 до 2.2 л може скласти 0.267 євро (зараз – 2.441 євро), а для машин з силовими агрегатами об’ємом від 2.0 до 3.0 л пропонується встановити у розмірі 0.276 євро за кожен куб. см (замість 4.985 євро).

З огляду на те, що сплата акцизу є одним з основних факторів підвищення вартості б/в автомобіля при розмитненні, в разі прийняття законопроекту в нинішньому вигляді, Україна відкриє свій для старих іномарок. Як повідомила до початку голосування один з ініціаторів законопроекту, член Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Тетяна Острикова (партія «Самопоміч»), аргументи про те, що даний законопроект призведе до збільшення імпорту автохлама з Європи «не відповідають дійсності», оскільки в Україні з 1 січня 2016 року фактично заборонена перша реєстрація автомобілів старше 5 років через початок дії екологічних норм Євро-5.

Разом з цим автоімпортери раніше неодноразово заявляли, що прийняття законопроекту №3251 також скоротить податкові надходження в бюджет і приведе до збільшення «сірого» імпорту. Крім того, у Всеукраїнській асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) припустили, що зниження податків на б/в автоімпорт посприяє зростанню поставок іномарок з Росії. Як відзначають у ВААІД, після девальвації рубля і з урахуванням наявності багатьох автозаводів світових автоконцернів в РФ, автомобілі там стали коштувати дешевше, ніж в Україні.

Читайте також:   Toyota продовжує залишатися найдорожчим автомобільним брендом у світі

Після голосування за законопроект народні депутати запропонували відразу прийняти його в цілому. Однак при наявності необхідної кількості голосів віце-спікер Андрій Парубій відхилив цю пропозицію.

Джерело: УНІАН

Напишіть відгук