Ремінь безпеки: чи варто ігнорувати?

0
294

Пасок безпеки як засіб пасивного захисту водія і пасажирів визнано досить ефективним в попередженні і зменшенні тяжкості наслідків ДТП. Статистичні дослідження показують, що у 75 із 100 випадків пасок безпеки відвертає смертельний результат.Використання ременів безпеки значно скорочує можливість тяжких травм і загибелі: при лобовому зіткненні у 2-2,5 рази, при перекиданні – в 5 разів. Найбільш ефективно захисні функції паска безпеки розкриваються при пересуванні на незначних і середніх швидкостях, коли не спрацьовує подушка безпеки.

Ідею створення ременя безпеки для автомобілістів запозичили з авіації. Французький вчений і винахідник Густав Дези Лебе на початку 20-го сторіччя у 1903 році запропонував конструкцію п’ятиточкового паска безпеки, що складався з трьох лямок: поясної і двох діагональних, що перетинаються на грудях. Але, зважаючи на незначну кількість автомобілів того часу і не дуже великі швидкості, ідея не зустріла підтримки у автолюбителів. До того ж процес пристібання був довгим і незручним.

В 50-х роках автопромисловість, що почала стрімко розвиватися, взяла на озброєння ідею. Спочатку ремені безпеки продавалися як додаткове обладнання для автомобілів, а згодом ввійшли у штатний комплект. Було розроблено і втілено в життя декілька десятків моделей, але більшість з них виявилася не так ефективною, як очікувалося ( поясні ремені, діагональні фіксовані тощо ). Тому пошуки продовжувалися. І наприкінці десятиріччя шведський інженер Нільс Івар Болін із компанії Volvo запропонував трьохточкові ремені.

В 70-х роках конструкцію покращили, так з’явився сучасний інерційний пасок безпеки. Але, не зважаючи на досить зручну конструкцію сучасних ременів безпеки і вимоги правил дорожнього руху, велика кількість водіїв у нашій країні ігнорує їх використання.. Дехто, навпаки, вважає паски безпеки стовідсотковою гарантією і здійснює ризиковані маневри, чим піддає ризику життя своє і пасажирів.

Читайте також:   Представлений серійний хетчбек Lada XRay

Звичайно ж пасок безпеки пом’якшує удар, тим самим знижуючи прискорення і навантаження, що діють на автомобіль. Але чи бувають ситуації, коли ним краще не користуватися? Бувають. Під руху через крижану переправу не варто не лише пристібатися, але й рекомендовано навіть трохи відкрити дверцята. Не радять використовувати ремінь безпеки і на понтонних переправах. В цих випадках, якщо автомобіль раптово опиниться у воді, і у водія , і у пасажирів більше шансів на порятунок. Можна не користуватися паском безпеки при пересуванні з невеликою швидкістю в умовах поганої видимості з неможливістю маневрування.

Якої шкоди може завдати ремінь безпеки? Під час аварії можливі синяки, переломи ребер, травми грудної клітини. Але це, в любому випадку, менші пошкодження, ніж черепно-мозкові травми, переломи хребта, а то і смерть.

В сучасному місті і на швидкісних трасах в умовах щільного трафіку ігнорування ременів безпеки може мати негативні наслідки.

Напишіть відгук