Ремонт доріг на Львівщині 2016

0
418

Кабінет Міністрів в цьому році виділив на доріг в Україні більше 14 млрд. грн. Львіська область також отримає частину коштів. Звісно, не всі дороги області у списку тих, які в цьому році ремонтуватимуть. Далі детальніше.

Держбюджет

За словами Ірини Гримак, заступника голови Львівської облдержадміністрації, прийняте Кабміном рішення про виділення 14,2 млрд. грн. на ремонт та будівництво доріг України зараз, згідно із законом «Про державний бюджет», розглядається на засіданні бюджетного комітету Верховної Ради України. У списку немає великих відрізків доріг Львівщини, та присутні кілька, які мають місцеве значення. Загальна їх довжина 3-5 км. Такі сполучення, як Львів-Тернопіль та Львів-Самбір цьгоріч не відремонтують.

This slideshow requires JavaScript.

За кошти з держбюджету планують завершити роботи, повязані з трасою Львів-Івано-Франківськ. На відрізку Жидачівський район та до кордону з Івано-Франківською областю мають покласти другий шар дороги. Певна сума піде на погашення боргу за виконані роботи ще у 2012 р., які велися на трасах Львів-Краківець та Львів-Шегині.

Митні збори

У Львівській області запущено з 1 вересня 2015 р. пілотний проект, згідно якому до обласного бюджету скеровується 50% від суми перевиконання щомісячних планових митних надходжень внаслідок оформлення товарів. Триватиме експеримент до кінця 2016 р. Наприклад, в лютому 2016 було перевиконано планові надходження на 45 млн. грн. За ці гроші планується ремонт частини дороги Львів-Самбір-Ужгород, а саме ділянки від Самбора до Сянок. Окрім неї, мають розпочатися роботи на іншій ділянці – Броди-Червоноград. В списку також напрямок Куровичі-Рогатин та завершення робіт на Львів-Радехів-Луцьк. Якщо вистачатиме коштів планують відремонтувати відрізок Камянка-Бузька-Великосілки.

Облбюджет

282 млн. грн. на цьому тижні Львівська облрада виокремила для облаштування шляхів. Для цього кожному району виділили по 5 млн. грн. Ще майже 100 млн. грн призначені на загальні дороги. Їх перелік остаточно буде визначений за два тижні.

Читайте також:   Люстрація української ДАІ: перша хвиля

Польська позика

За словами І. Гримак за кредитні кошти, які надійдуть з Польщі мають намір відремонтувати сполучення між Яворовом та Грушевом та пункт пропуску Будомєж-Грушів. Зокрема, пані Ірина сказала:”Розуміємо, що сума кредиту є доволі велика. Туди потрапили Львівська та Волинська області. Тут йдеться не лише продороги, а про розбудову митних переходів, інфраструктури. Тому ми звернулись до Міністерства фінансів, Міністерства інфраструктури і до Міністерства економіки, що розпочати втілення цього пілотного проекту. На сьогодні вже є погодження від всіх трьох міністерств. Відбулась нарада в Києві, де ми відпрацювали подальший механізм, як би мав здійснюватися цей інвестиційний проект: Мінфін – обласна адміністрація – тендерні процедури. Весь цей механізм є пропрацьований. Зараз ми напрацьовуємо проект для його затвердження“.

Інвестиції з бюджету

В попередніх планах за фінансові інвестиції збираються зремонтувати відрізки шляхів Львів-Пустомити-Меденичі, Судова Вишня-Рава-Руська та частину Миколаїв-Комарно. Усі роботи обійдуться приблизно в 230 млн. грн., але все це має спочатку погодити Мінфін.

Для запланованих на 2016 р. ремонтів доріг у Львівській області потрібно мінімум 2 млрд. грн. Що ж, будемо сподіватись, що все заплановане здійсниться.

 

Напишіть відгук