Renault придумала безпілотник для доставки товарів

0
219

Компанія Renault представила концептуальне рішення проблеми доставки «останньої милі». Це платформа EZ-PRO, що складається з провідної автономної та безпілотних ведених робокапсул. Так компанія бачить парк логістичних операторів і кур’єрських служб у майбутньому.

Головна капсула буде обладнана пасажирським відсіком, доступ до якого можливий через двері в передній частині безпілотника. Тут буде знаходитися «консьєрж», відповідальний за планування маршруту, контроль термінів доставки та обслуговування флоту модульних робофургонів. Крім того, він може здійснювати доставку тендітних предметів або продуктів харчування.

Флот безпілотників може пересуватися як спільно, формуючи колони, так і незалежно один від одного. Особливістю свого концепту Renault називає широкі можливості трансформації вантажного відсіку робокапсул і «шерінг» – використання безпілотників, об’єднаних єдиним логістичним центром, для виконання різних завдань. Крім цього, концепт передбачає, що одержувачі зможуть відстежувати місце розташування посилки за допомогою смартфона, а також вибирати: забрати її з рук «консьєржа» або камери схову в безпілотнику.

Раніше Mercedes-Benz представила схожий концепт безпілотного фургона майбутнього під назвою Vision Urbanetic. Прототип являє собою платформу з електричною силовою установкою та модулем штучного інтелекту, на яку можна встановити вантажний або пасажирський модуль.

Джерело

Читайте також:   У Китаї продовжує зростати обсяг виробництва та продажів автомобілів

Напишіть відгук