Реєстрація авто: скільки потрібно платити в Україні в 2018 році

0
3793

Щорічно сума за реєстрацію автомобіля в Україні змінюється. Не виключенням став і 2018. В основному суми пов’язані з розміром збору до Пенсійного Фонду, який, в свою чергу, змінюється в залежності від суми прожиткового мінімуму.

Що змінилося і скільки потрібно буде платити у цьому році? Як зміниться вартість реєстрації, якщо транспортний засіб звільнено від збору до Пенсійного фонду України (ПФУ).

Варто знати, що під першої реєстрації обов’язково потрібно поставити на облік в одному з сервісних центрів МВС незалежно від того, нове це або старе. Якщо автомобіль раніше не був зареєстрований на території країни – це потрібно зробити в першу чергу.

Скільки коштує перша реєстрація авто

В процесі першої реєстрації автомобіля зазвичай вам доведеться оплатити витрати на бланки та сервісного центру МВС. А також – «плаваючий збір» до Пенсійного фонду, сума якого безпосередньо залежить від прожиткового мінімуму.

Для реєстрації ввезеного з-за кордону автомобіля доведеться також сплатити акцизний збір, ПДВ і ввізне мито, виходячи з оціночної вартості транспортного засобу. Отримана в результаті цього сума додається до вартості автомобіля, і вже від неї і залежить розмір збору до Пенсійного фонду. Якщо точніше, то його потрібно сплатити на рахунок того районного Пенсійного фонду, де був зареєстрований територіальний сервісний центр за місцем реєстрації юридичної особи.

Якщо транспортний засіб ви купли в автосалоні, то він вже розмитнений. У цьому випадку збір до ПФУ буде розраховуватися виключно від вартості авто.

Що змінилося в 2018 році

Починаючи з 1 січня 2018 року в Україні діє новий розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який становить 1762 гривні, що на 62 грн. більше у порівнянні з попереднім роком. Але навіть настільки незначне зростання веде за собою зміну суми ставки збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, яку слід сплатити при першій реєстрації автомобіля.

Читайте також:   Мінінфраструктури не планує підвищувати акцизи на паливо найближчим часом

Як розрахувати суму збору в Пенсійний фонд

Весь транспорт поділений на три групи за критерієм вартості. Від того, в якій з груп знаходиться автомобіль, залежить розмір ставки: 3%, 4% або ж 5% від загальної вартості транспортного засобу.

Перша група. Згідно із законодавством, якщо вартість авто не перевищує або дорівнює 290 730 гривень – потрібно буде сплатити 3% (за умови, що об’єкт оподаткування не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімума). Примітно, що раніше гранична сума становила 280 500 грн.

Друга група. Якщо авто коштує від 290 730 до 510 980 гривень – сума збору складе 4% (за умови, що вартість засобу пересування перевищує 165, але не перевищує 290 прожиткових мінімумів).

Третя група. Якщо вартість транспортного засобу понад 510 980 гривень – вам доведеться заплатити у ПФУ 5% (за умови, що об’єкт оподаткування перевищує 290 розмірів прожиткового мінімума).

Для оформлення вам знадобиться лише два документи – паспорт і договір купівлі-продажу на авто.

Важливо! За умови, що транспортний засіб новий і його звільнено від сплати пенсійного збору під час першої реєстрації, вам потрібно попередньо звернутися до сервісного центру МВС. Там вам доведеться надати документи, які підтвердять, що машина захищена відповідно до законодавства для людей з інвалідністю.

Також варто зазначити, що при перереєстрації авто повторно платити пенсійний збір вам не доведеться.

Джерело: Автосвіт

Напишіть відгук