Ризики використання зимової гуми влітку

0
184

Хто ще не змінив зимову гуму на літню? Чому? Чи врахували ви можливі ризики, що виникають під час експлуатації шин не по сезону? Нічого страшного? Розглянемо детальніше.

Чим загрожує автолюбителю використання зимової гуми влітку.

1. Виробники автошин акцентують увагу, що використання зимової гуми розраховано на погодні умови з максимальною температурою +7 градусів. Експлуатація зимових шин вже при температурі вищій ніж +10 градусів призводить до погіршення керованністі автомобіля. Додайте до цього поганий розгін і заноси при маневрах – і маємо збільшення аварійності. В умовах жари зимова гума має властивість розм’якшуватися, і найменший камінець на дорозі при великій швидкості може привести до розриву шини.

2. Виходячи з того, що принцип роботи зимової гуми побудовано на використанні додаткових зусиль для максимального зчеплення шини з дорожнім покриттям, ми маємо додаткові витрати палива на роботу двигуна. Влітку, таким чином, на шинах-“липучках” витрачає на 5-10% більше бензину, а на всесезонній гумі – до 3%. Порівняйте отримані цифри з вартістю “перевзування” авто і зробіть висновки, що для вас економічніше.

3. Особливості зносу зимової гуми в умовах експлуатації влітку не обмежуються лише “облисінням”. Контактуючи з дрібними камінцями на дорозі, шина поступово деформується, що впливає на рівень комфорту під час їзди, а також створює пряму загрозу для підвіски і ходової частини автомобіля. Таким чином, не замінені вчасно відповідно до сезону шини, провокують виникнення проблем в інших вузлах транспортного засобу. Це з часом приводить до необхідності звертатися до СТО, а ремонт чи заміна окремих деталей авто обіїдеться значно дорожче, ніж своєчасна заміна гуми.

4. Використання універсальних (всесезонних) шин передбачає наявність клімату, близького до середньо-європейського (для якого вони були розроблені). Коштують такі шини дорожче, а зношуються швидше.

Читайте також:   Парижанам запропонували безкоштовні електромобілі через надмірне смогу

5. Не зважаючи на те, що використання зимової гуми (і шиповоної також) не лише збільшує ймовірність створення аварійної ситуації, але й негативно впливає на дорожнього покриття, законодавством не передбачено застосування штрафних санкцій. Але правилами дорожнього руху рекомендовано в сезонне технічне обслуговування включати й “перевзування” автомобіля у відповідну до сезону гуму.

Напишіть відгук