Різниця в поведінці досвідченого водія і початківця

0
200

Вперше сівши за кермо і самостійно виїхівши на дорогу майже кожен -початківець переживає стрес. Перші дні і тижні водіння дуже важкі і напружені. Початківець намагається наслідувати водіння, уважно вдивляється в зустрічні знаки і розмітку на дорозі. Весь цей період водія переслідує страх помилитися, порушити, створити аврійну ситуацію.

Досвід набувається практикою. Здолай не один кілометр в напруженому міському трафіку, навчися впевнено кермувати по бездоріжжю, подолай в дорозі всі примхи погоди – і через деякий час ти будеш почуватися впевненіше.

Головною складністю для водіїв-новачків є необхідність обробляти велику кількість інформації і миттєво робити вірні висновки. Через декілька тижнів або й місяців ця навичка стане автоматичною і значно полегшить час перебування за кермом. Водій починає почуватися впевненіше і отримувати задоволення від процесу їзди.

Не варто початківцям вирушати у дальню подорож. Це приводить до швидкої втоми і неспроможності правильно реагувати на дорожню ситуацію.

Рухи досвідченного водія доведені до автоматизму, обробка даних проходить на підсвідомому рівні. Саме тут криється пастка. Звичка діяти автоматично може викликати прийняття невірного при виникненні незвичних обставин на знайомій до кожного сантіметру дорозі. Тому варто прислухатися до думки пасажирів. А щоб відновити свіжість сприйняття можна пройти курси екстремального водіння.

Манера поведінки на дорозі прямо залежить від самооцінки. Самовпевнений або невпевнений водій скоріше створять умови для ДТП, ніж людина здатна об’єктивно оцінити свої навички і можливості.

Усвідомлене автоводіння – це те, до чого повинен прагнути водій не залежно від досвіду .

Читайте також:   Нові фари від BMW - не засліплюють і світять на 600 м

Напишіть відгук