Що робити водіям при зупинці поліцією за даними радарів TruCam

0
352

Як повідомлялося раніше, на українські автошляхи повернулися лазерні вимірювачі швидкості TruCam. Патрульна поліція озброїлася просунутим обладнанням і вийшла на дороги фіксувати порушення швидкісного режиму. Профілактичний тиждень завершився, попередження і роз’яснювальна робота залишилися в минулому. З 15 жовтня в силу вступили штрафи, хоча поліцейські обов’язково доведуть до відома порушника, що той зробив не так і чому дотримання безпечного режиму руху – це дійсно важливо.

Що робити в разі зупинки транспортного засобу поліцейським?

Обов’язкова зупинка. Зрозуміло, водій зобов’язаний здійснити зупинку на вимогу. Перевірка документів – не причина для зупинки, тому поліцейський повинен пояснити вимогу, посилаючись на відповідну статтю та фактичне порушення.

Ознайомлення з матеріалами, що підтверджують здійснення порушення. У разі застосування TruCam мова йде про порушення швидкісного режиму. Автомобіліст має право ознайомитися з усіма матеріалами, пов’язаними з передбачуваним порушенням, які поліцейський зобов’язаний надати.

Відеозйомка. Водій, в свою чергу, може вести відеозйомку за допомогою реєстратора або, наприклад, мобільного телефону.

Захист адвоката. Зрозуміло, порушник може бути не згоден із звинуваченнями і завжди має право вимагати захист адвоката. Якщо в цьому йому буде відмовлено, постанову можливо оскаржити в суді під приводом порушення прав. Говорячи ж безпосередньо про радар TruCam, його високоточні свідчення оскаржити буде дуже важко у порівнянні з відомим Візиром.

Також не варто забувати про те, що після зупинки ТЗ у зв’язку з порушенням швидкісного режиму інспектор уповноважений перевірити документи. У разі зупинки автомобіля з єврономером у ході перевірки може з’ясуватися, що термін перебування нерозмитненого транспортного засобу в Україні закінчився. Це серйозне порушення, яке, крім штрафу, може спричинити за собою навіть конфіскацію автомобіля за розпорядженням Державної фіскальної служби.

Читайте також:   В Україні вперше ввели sms-квиток у громадському транспорті

Джерело

Напишіть відгук