Штраф до 40 800 грн, 10 років без «прав» і вилучення автомобіля для любителів їзди «під градусом»

0
249

Все починається з сумної статистики. Насправді, сама по собі суха статистика – наука без емоцій, але якщо подивитися на число жертв ДТП, які трапилися з вини п’яних водіїв, то інакше як сумними такі показники не назвати.

Навіщо?  За минулий 2015 рік тільки задокументованих фактів водіями транспортними засобами у нетверезому стані накопичилося аж 93 100: це в середньому 255 фактів за добу! А скільки невиявлених? Загальна кількість ДТП з тієї ж причини – 2358: в них загинуло 317 і було травмовано 3203 особи.

Для порівняння: в європейських країнах рівень смертності внаслідок ДТП – близько 4 чоловік на 100 тисяч населення. У нас же – приблизно 18 .

Чому? В даний час відповідальність водія за водіння під дією алкоголю, наркотичних або медичних препаратів, що знижують увагу та реакцію, передбачає лише у розмірі 3400 грн, якщо, звичайно, це перше порушення протягом року. Якщо за той же рік порушити ще раз – міра відповідальності збільшується: може бути застосовано позбавлення права керування ТЗ на 1-2 роки, вилучення ТЗ тощо. Але, загалом, сума в приблизно 125 доларів навряд чи може служити серйозним запобіжним заходом. Особливо для тих, у кого цих доларів більш ніж достатньо.

А ще багато водіїв, незважаючи на всі недавні історичні події – реформу МВС і запуск Національної поліції – все-таки розраховують на вирішення питання «на місці» , тобто за допомогою хабара. Якщо все скласти докупи і додати роботу судів і прокуратури, то стане очевидним: на сьогоднішній день їздити п’яним за кермом в Україні – не така вже й проблема. Поки поїздка не закінчиться ДТП з постраждалими, або, що ще гірше, загиблими. Але хто з числа тих, що сіли за кермо напідпитку, міг передбачити, що може статися з його вини? Швидше навпаки, градус хоробрості провокував на «подвиги» …

Читайте також:   BMW готує відповідь кросоверу Tesla Model X

Що далі? Законопроект №4373 передбачає збільшення міри відповідальності за водіння у нетверезому вигляді, під дією наркотичних або інших препаратів, які знижують увагу та реакцію. Крім зростання самих штрафів збільшуються і терміни, протягом яких порушення вважатимуть повторним. Головний сюрприз – позбавлення права керування ТЗ: воно буде застосовуватися завжди , навіть при першому порушенні. Автомобіль порушника може бути вилучений на так званій оплатній основі. Тобто не конфіскований, а вилучений з метою подальшої реалізації на аукціоні і відшкодуванням виручених коштів колишньому власнику. Зауважимо, що допустима вмісту алкоголю в крові залишається без змін, згідно спільного наказу МОЗ та МВС – до 0,2 проміле , що реально дорівнює сумі рівня залишкового алкоголю в крові від життєдіяльності організму і допустимій похибці приладів вимірювання.

vidpovidalnist-vodiya-za-keruvannya-v-netverezomu-stani

Прогнози Законопроект складено гранично коротко, зачіпає лише Адмінкодекс, а йому до поправок «не звикати »: там їх з 1984 року назбиралося достатньо. Супровідна записка спирається на статистику, що дуже правильно, адже математичний розрахунок завжди має пріоритет перед емоційними реакціями. Законопроект передбачає потенційне зменшення жертв ДТП і одночасно обіцяє збільшення надходжень до бюджету. Як бачите, все складається і всі фактори – «за». Тому ймовірність того, що документ №4373 буде підтриманий нардепами і незабаром стане законом, дуже висока.

А взагалі, ніколи не сідайте за кермо «під мухою»: не до добра це.  І справа навіть не в штрафах.

Джерело: АвтоРіа / Остап Новицкий

Напишіть відгук