Škoda розробляє серійний електромобіль

0
212

Компанія Škoda приступила до розробки власного електромобіля. Він буде побудований з використанням фольксвагенівських агрегатів нового покоління, які забезпечують тривалий пробіг і можливість швидкої зарядки. З’явиться перша «электрошкода» не раніше 2020 року.

Глава Škoda Бернхард Майєр розповів виданню Autocar, що інженери марки працюють в тісній співпраці з іншими командами концерну Volkswagen над проектом ефективної силової установки на електричній тязі. Головне завдання – зробити серійний , який зможе проїжджати від однієї зарядки до 500 кілометрів і заряджатися за 15 хвилин. При цьому електромобіль повинен мати адекватну ціну на рівні машин з двигунами внутрішнього згоряння.

«Альтернативи електрифікації не існує. Ми повинні вирішити цю проблему», – сказав Майер. Нова модель, як і інші електрокари і спільні гібриди концерну VW, буде базуватися на модульної платформі MEB (Modular Electric Toolkit). Вона була показана в січні цього року на концепт-каре Volkswagen Budd-e. Останній, в свою чергу, є передвісником серійного електромобіля «Фольксваген», запланованого на 2018 рік.

Volkswagen Budd-eКонцепт Volkswagen Budd-e дебютував на виставці споживчої електроніки в Лас-Вегасі

В електромобілі Škoda комплект тягових батарей буде розташовуватися в днище між осями, як це було реалізовано в концептуальному кросовері VisionS з гібридною силовою установкою. Як пояснили в компанії, розміщення акумуляторів в центральній частині шасі дозволяє додати третій ряд сидінь, в той час як більш поширена схема з установкою батарей поруч з багажником виключає таку можливість.

Чи буде новинка хетчбеком, кросовером або з іншим типом кузова, в чеській компанії поки не вирішили. За словами Майєра, електромобіль стане другою електрифікованої моделлю після плагін-гібридного варіанта Superb на платформі MQB. Нова версія флагманської «Шкоди» з’явиться в 2019 році в рамках нового плану «Стратегія 2025», який замінив «Стратегію 2018», яка не передбачала будівництво електричних Škoda. Інша характерна особливість нової «десятирічки» – адаптація до падіння російського ринку, який раніше розглядався як один з основних чинників зростання продажів марки.

Читайте також:   Затримано на гарячому заступника начальника Центру N7 МРЕВ

Skoda VisionSSkoda VisionS на автосалоні в Женеві

Разом з цим керівництво Škoda розглядає можливість випуску «зелених» версій моделей Fabia і Octavia наступних поколінь. Рішення про розробку гібридів буде прийнято протягом наступних трьох років, пояснив глава компанії.

Джерело: Autocar

Напишіть відгук