Спека – фактор підвищеного ризику для автомобілістів

0
443

У зв’язку з високою температурою навколишнього повітря ДАІ попереджає водіїв: спека – фактор підвищеного ризику для учасників дорожнього руху, який підвищує ймовірність виникнення ДТП.

Зараз в Україні панує спекотна . У зв’язку з цим ДАІ попереджає, що такий температурний режим є однією з причин дорожньо-транспортних пригод. У багатьох людей, особливо похилого віку, з’являється млявість, запаморочення, знижується концентрація уваги, швидкість реакції на різноманітні дорожні ситуації.

«У період літнього сезону багато хто їде на відпочинок на власному транспорті, на автодорогах значно збільшується кількість машин. Рух в суцільному потоці вимагає від водія особливої уваги та обережності, суворого дотримання ПДР. Водіям необхідно пам’ятати, що, перебуваючи за кермом автомобіля, він керує засобом підвищеної небезпеки і від його дій багато в чому залежить не тільки його життя і здоров’я, а й пасажирів», – зазначають в ДАІ.

Правоохоронці радять водіям:

  • У спекотні дні планувати свої поїздки, особливо на великі відстані з урахуванням погодних умов.
  • Обов’язково брати з собою прохолодну воду в достатній кількості і необхідні ліки.
  • У дорогу слід одягати вільний, нещільний одяг, уникати вживання жирної і солоної їжі.
  • Паркувати по можливості потрібно в тіні, а перед початком руху – обов’язково провітрювати автомобіля.
  • Не залишати дітей, а також тварин, у закритому авто навіть на короткий час.
  • Перед поїздкою потрібно обов’язково перевіряти технічний стан авто.
  • У спекотну погоду особливу увагу потрібно приділити системі охолодження двигуна, рівню мастила, стану гальмівних колодок та тиску у шинах.

«Намагаючись якомога швидше дістатися до місць відпочинку, водії часто порушують швидкісний режим, правила маневрування, обгону, проводять за кермом по 10-12 годин без перерви на відпочинок, що нерідко призводить до ДТП з тяжкими наслідками. Тому не потрібно поспішати, а в далеку дорогу краще вирушати рано вранці з таким розрахунком, щоб дістатися до кінцевого пункту подорожі в такий час, коли ще не настане сильна спека », – радять правоохоронці.

Напишіть відгук