Страхові компанії домовилися про запуск прямого врегулювання

0
481

Сімнадцять страхових компаній за участю МТСБУ підписали угоду про пряме врегулювання страхових випадків за договорами обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності (ОСАЦВ). Клієнти цих компаній зможуть отримати відшкодування збитку при ДТП у свого страховика, а не до страхової компанії винуватця аварії (як це відбувається в даний час).

Про запуск пілотного проекту прямого врегулювання повідомлялося восени минулого року. З тих пір кількість бажаючих взяти участь у програмі збільшилася. Договір підписали такі компанії: АХА Страхування, Арсенал Страхування, ПЗУ Україна, ВУСО, “АСКА”, “Оранта” ПРОСТО-страхування, УНІКА, Провідна, ІНГО Україна, Універсальна, Міжнародна СК Кредо, АСКО-Донбас Північний, Колоннейд Україна, Брокбізнес і Іллічівське.

На зазначених страховиків припадає понад 50% ринку ОСАЦВ в Україні. У Моторному (транспортному) страховому бюро України розраховують, що найближчим часом до добровільної ініціативи колег приєднаються всі страховики «автоцивілки».

Спочатку планувалося запустити новий механізм врегулювання з 1 квітня 2016 року, однак підсумкова угода почне працювати не раніше 1 травня, після його погодження з Антимонопольним комітетом. «Схвалення АМКУ потрібно, оскільки має місце факт узгоджених дій. Але, на нашу думку, угода не порушує чинне законодавство», – пояснив віце-президент АХА Страхування Максим Межебицький.

Принцип прямого врегулювання збитків за договорами ОСАГО полягає в тому, що постраждалий в ДТП може звернутися за відшкодуванням шкоди в страхову компанію (СК), в якій купив поліс. СК виплачує потерпілому відшкодування в розмірі завданого матеріального збитку з наступною компенсацією цієї суми за рахунок компанії винуватця через спеціальний кліринговий центр.

Таким чином, у автовласників з’явиться можливість вибору страховика, який відшкодовує шкоду. В МТСБУ також очікують, що при такій процедурі терміни врегулювання страхових подій скоротяться у два рази. Проте існують і обмеження. Пряме врегулювання буде працювати тільки у випадках, коли ДТП сталася за участю двох транспортних засобів, що шкода заподіяна виключно майну, а обидва учасника мають діючі поліси ОСАЦВ.

Читайте також:   Депутати провалили законопроект про лібералізацію нерозмитнених автомобілів

Нагадаємо, що з 19 лютого в Україні були збільшені в два рази ліміти виплат по ОСАГО. Виплати за матеріальні збитки становлять 100 тис. грн, а за шкоду здоров’ю та життю – 200 тис. грн на одного потерпілого.

 

Джерело: Форіншурер

Напишіть відгук