Створена Hyundai технологія DDREM запобігатиме ДТП, якщо водій засне за кермом

0
333

Втома, втрата пильності та сон за кермом можуть призвести до непоправних наслідків. Тільки в США з цієї причини за статистикою відбувається до 20% смертельних ДТП.

Запобігти цьому вирішила компанія , яка на шоу електроніки CES-2018 у Лас-Вегасі представить нову технологію DDREM (Departed Driver Rescue & Exit Maneuver – порятунок водія, який заснув, і маневр з’їзду з дороги).

Ключовим елементом Hyundai DDREM стане інфрачервона камера, яка стежитиме за обличчям водія та рухом його очей. Технологія також буде проводити моніторинг інших систем авто (таких, як контроль смуги руху), щоб визначити, чи стежить водій за дорогою. Якщо у DDREM виникне підозра, що водій заснув, вона переведе автомобіль в автономний режим. Автопілот скерує авто у безпечне місце (наприклад, до узбіччя) та запаркує його там.

Розробники стверджують, що нова технологія з’явиться на автомобілях Hyundai вже до 2022 року. Серед її плюсів – відносно невисока ціна, адже автопілот потрібен тільки для коротких поїздок. Інфрачервону камеру та інші елементи DDREM (електропідсилювач керма, камера, радар і GPS) і так встановлюють на сучасні автомобілі.

Джерело: Автоцентр

Читайте також:   Названі найпопулярніші б / у автомобілі в Україні

Напишіть відгук