Суб’єктивні і об’єктивні причини підвищеної витрати палива

0
390

Час від часу виникаючі економічні кризи сколихують , привчаючи людей бути бережливішими в використанні ресурсів. Непередбачуваність ціни на диктує необхідність ретельно стежити за його витратою. Коли рівень споживання автомобілем палива починає значно відрізнятися від вказаного у паспорті в бік збільшення, власник починає шукати причину таких витрат.

Причини можуть бути різні. Умовно їх поділяють на суб’єктивні і об’єктивні.

Суб’єктивні причини зумовлені людським фактором. Сюди включають:

– стиль водіння;

– надмірне завантаження автомобіля;

– встановлення додаткового обладнання.

Суб’єктивними факторами, що впливають на підвищення витрат палива, можна також вважати їзду на непрогрітому двигуні, зниження тиску в шинах, використання кондиціонера на повну потужність, використання непідходящих олій і інших рідин і навіть відкриті вікна на швидкості понад 50 км/год.

Об’єктивні причини :

– технічні несправності вузлів і агрегатів автомобіля;

– знос деталей.

1. Завжди звертайте увагу на пізнє спрацьовування запалення. Це привід зазирнути на СТО. Бо з кожним зміщенням на 1 градус кута випередження запалення витрата палива збільшується на 1%.

2. Невірно виставлені проміжки у свічках запаленняпризводять до перебоїв в їх роботі, що збільшує витрату палива на 4%. Періодично перевіряйте щупом.

3. Знос кривошипно-шатунового механізму викликає необхідність частіше звичайного натискати на педаль газу(акселератора). І сигналізує про необхідність ремонту двигуна.

4. Температура охолоджувальної рідини нижча норми призводить до необхідності використовувати більшу кількість палива для прогрівання і збільшує витрати на 10%. В цьому випадку можлива розгерметизація системи охолодження двигуна або необхідно замінювати охолоджувальну рідину.

5. Зношеність зчеплення. Необхідна заміна на нове.

6. Зношеність механізму газорозподілу. Необхідна діагностика на СТО для уточнення причини і заміни пошкоджених деталей.

7. Некоректна робота електронних датчиків управління двигуном приводить до подання невірної інформації про його робот. І як наслідок у поступає неправильна паливна суміш. Діагностика дозволить знайти несправний датчик для його подальшої заміни.

Читайте також:   Названі основні країни - постачальники легкових автомобілів в Україну

8. Не відрегульований схід-розвал приводить до втрати керованості автомобіля і збільшення витрат палива.

9. Також до об’єктивних причин можна віднести поломку термостата, несвоєчасну заміну повітряного фільтру,засмічення паливних форсунок.

Щоб запобігти зайвим витратам палива і заощадити свій бюджет, не забувайте вчасно проводити технічне обслуговування автомобіля і вдосконалюйте свою манеру водіння.

Напишіть відгук