Супершвидка зарядка електромобілів Audi: рухаємося від 30 до 12 хвилин

0
268

Про те, що серійна версія концептуального електричного кросовера Audi e-tron стане першим в світі електромобілем, здатним заряджатися струмом потужністю до 150 кВт, стало відомо в кінці вересня 2018 року. Про це офіційно заявили кілька представників компанії, додавши, що їх нова 95-кВт * год літій-іонна батарея забезпечить електромобіль 400-кілометровим запасом ходу (за стандартами WLTP), а супершвидка зарядка дозволить заповнювати 80% енергії електромобіля буквально за 30 хвилин! Але це ще не межа …

Точної інформації про технології будови АКБ Audi e-tron, виробленої південнокорейською компанією LG Chem, немає. Однак, згідно з опублікованими фото, інсайдерськими даними та деякими припущеннями експертів, такі здібності батареї можуть пояснюватися трьома чинниками:

  • незвичайною конструкцією батареї, в якій формується більш низький внутрішній опір;
  • інноваційною системою терморегуляції, що дозволяє батареї витримувати високі температури;
  • особливим захистом, що оберігає батарею від механічного руйнування під час аварій.

Відомо, що батарея TMS в електричному кросовері Audi e-tron складається з 36 модулів, кожен з яких налічує 12 осередків.

Один модуль володіє номінальною напругою 396 В, і все це «запечатано» в алюмінієвий корпус. Габарити АКБ: 2,28 м в довжину, 1,63 м в ширину, 34 см у висоту і майже 700 кг ваги.

Система охолодження акумуляторної батареї організована за допомогою наступного оснащення кожного осередку:

  • теплопровідної пластини з безліччю «ребрових» виступів – така конструкція забезпечує відмінну природну конвекцію;
  • розташованою над нею мережею трубок, з холодоагентом, що курсує по ній.

Ось тільки яка саме речовина виступає в якість цього охолоджувального агента, виробник поки не уточнює. Може бути, це один з варіантів гліколю гелеподібної консистенції. Такий використовується в батареях електромобіля BMW i3, але це може бути і щось інше.

Читайте також:   Працівники ДАІ Луганщини проводять перевірки правомірності експлуатації реєстраційних номерів

Одне ясно: подібна організація терморегуляції здатна приводити до того, що всередині осередків відбувається більш рівномірний перерозподіл температури, наділяючи їх здатністю витримувати високий нагрів.

Ще більш вражаючою особливістю акумуляторної батареї TMS в Audi e-tron виступає її організація захисту, яка призначена для запобігання спонтанного вивільнення енергії при ДТП. Якщо наприклад, в електромобілях Тесла головний фактор захисту АКБ – це конструкція кузова самого автомобіля, то батарею Ауді від пошкоджень захищатиме суперміцний корпус. Він виступить своєрідною бронею для батареї, на манер “корпусу танка”.

Звичайно, електрокроссовер від Ауді планують наділити здатністю підживлюватися не тільки струмом великої потужності, адже до стандартної комплектації увійде і пристрій для звичайної зарядки – струмом до 11 кВт (опціонально з другим зарядним пристроєм – до 22 кВт). Крім того, більше 90% “гальмувань” Audi e-tron буде використовуватися для рекуперації енергії гальмування спільно з інтегрованою системою керування електрогідравлічними гальмами.

В цілому ж, Ауді планує, що до моменту виходу Audi e-tron на широкий ринок, Європа вже матиме щільну мережу побудованих зарядних станцій, що працюють по євростандарту CSS. Обслуговування на них буде відбуватися, ймовірно, за спеціальною картою. Для її отримання власникам електромобілів буде потрібно лише зареєструватися на порталі myAudi.

Втім, і все вищеописане – не найцікавіше в заявах Audi. Головне, що представники компанії стверджують, ніби до 2020 року у деяких електромобілях Audi серії e-tron (e-tron GT і e-tron Sportback) стоятимуть батареї, здатні заряджатися від струму потужністю до 350 кВт!

А це означає, що 80% зарядки електрокара буде здійснюватися усього за … 12 хвилин!

Джерело

Напишіть відгук