Tesla запустила систему напівавтономного водіння

0
358

Автомобілі компанії Tesla Motors почали отримувати оновлення програмного забезпечення, що включає режим «Автопілот». Поки що це не повноцінна система автономного водіння, однак, в деяких ситуаціях водій машині практично не потрібен.

Електромобілі Tesla Model S з програмним забезпеченням 7-й версії зможуть самостійно міняти смугу руху при включенні сигналу повороту, підтримувати задану руху з урахуванням дистанції до сусідніх машин і уникати зіткнень з ними, а також паркуватися паралельно без участі водія. При цьому для оновлення «прошивки» електромобілів їх власникам традиційно не знадобитися звертатися в сервісні центри – ПО можна завантажити через інтернет по бездротових мережах.

Система напівавтономного водіння доступна тільки для седанів Model S, випущених з осені 2014 року, оскільки більш старі версії машин не оснащувалися необхідним набором сенсорів. Крім того «автопілот» поки що працює стабільно переважно на трасах. Різні перешкоди у вигляді припаркованих біля узбіччя машин, сміттєвих баків і т.п. заважають електроніці оцінювати дорожню ситуацію. Коли у машини виникають «сумніви» щодо безпеки проїзду, вона пропонує водієві взяти керування на себе. Якщо ж після кількох попереджень людина не відреагує на повідомлення, електромобіль включить «аварійку» і зупиниться в очікуванні подальших команд.

Незважаючи на відсутність необхідності триматися за під час роботи «автопілота», виробник рекомендує не робити цього, тому що у випадку ДТП відповідальність лежатиме на водієві, а не на машині. Крім того ні в США, ні в інших країнах світу автомобілям поки не дозволено їздити самостійно, тому за рух «без рук» водіїв можуть притягнути до відповідальності.

Крім розширення функціональності електромобілів, з новою версією ПЗ в Tesla Model S і Model X зміниться дизайн інструментальної панелі, яка виводиться на 17-дюймовий тачскрін дисплей в центральній консолі. Зокрема водії отримають більше інформації про роботу різних систем машини.

Читайте також:   Рада дозволила інвалідам отримувати у власність пільгові автомобілі

За словами керівника Tesla Motors Ілона Маска, оновлення програмного забезпечення електромобілів вже почалося і має зайняти не більше п’яти днів. У наступних версіях «прошивки» машини навчаться самостійно виїжджати і заїжджати з гаража. Повноцінний «автопілот», з яким водій зможе буквально спати протягом всієї поїздки, планується запустити протягом трьох років.

Джерело: Tesla Motors

Напишіть відгук