Tesla згортає програму швидкої зміни батарей

0
442

Компанія Motors відмовиться від розвитку програми швидкої зміни акумуляторних батарей. Замість цього американці сконцентруються на розширенні мережі швидких зарядних станцій Supercharger.

Американський автовиробник вперше показав технологію швидкої зміни батарей електромобілів влітку 2013 року. Тестова станція запрацювала в Лос-Анджелесі в кінці минулого року, проте використовувати її могли лише вибрані компанією власники седана Model S. Виступаючи на щорічних зборах акціонерів, глава Tesla Motors Ілон Маск заявив, що пілотна може бути згорнута.

Маск пояснив, що незважаючи на перевагу в швидкості зміни акумуляторів перед звичайною перезарядженням, другий варіант все ж більш практичний. Крім того, заміну пропонувалося зробити платною, в той як підзарядка проводиться безкоштовно.

«Зарядні станції Supercharger досить швидкі. Наприклад, якщо ви виїдете о 9:00 ранку з Лос-Анджелеса в напрямку Сан-Франциско (порядку 616 км, прим. Ред.), Швидше за все, вам захочеться десь розім’яти ноги, відпочити, перекусити, випити кави і скористатися туалетом . За цей час машина встигне зарядитися, причому абсолютно безкоштовно. Питається, навіщо тоді потрібна заміна батарей? Вона втрачає сенс », – сказав глава «Тесли».

Бізнесмен також уточнив, що з усіх запрошених на тестування власників Model S, інтерес до можливості швидкої зміни батарей проявили лише кілька автомобілістів. Тому компанія спочатку дозволила міняти акумулятори всім тесловодам з Каліфорнії, а з часом, всім американським власникам електроседана. Втім, картина кардинально не змінилася – послугою користувався невеликий відсоток клієнтів.

Технологія швидкої зміни акумуляторних батарей в седані Tesla Model S дозволяє замінити виснажений джерело енергії на повністю заряджений за 3 хвилини. Планувалося, що в процесі розвитку методу, він вдосконалюється і займатиме не більше хвилини.

Пробіг електромобіля Tesla Model S від однієї повної зарядки може становити від 386 до 434 кілометрів, в залежності від модифікації. За даними виробника , на станції Supercharger «Тесла» з батареєю ємністю 85 кВт • ч відновлює 80% заряду за 40 хвилин, а для 100-відсоткової зарядки необхідні 75 хвилин. При цьому 30-хвилинна зарядка забезпечує приблизний запас ходу 273 кілометри.

Читайте також:   В Україні стартував продаж оновленого Infiniti QX50

Worldcarfans

Напишіть відгук