Тести безпілотних вантажівок закінчилися успішно

0
444

Всі автомобілі брали участь в нідерландському проекті European Truck Platooning ( «Європейський вантажівок в колоні»), що передбачає випробування систем автопілота на дорогах загального користування. Автомобілі стартували з трьох європейських країн від штаб-квартир своїх компаній і закінчили дорожні випробування в порту Роттердама.

Основне завдання проекту European Truck Platooning – це впровадження на дороги Європи автомобілів з системами автономного управління, здатних їхати один за одним з мінімальним втручанням людини. Машини що брали участь у випробуваннях були пов’язані під час руху сигналом Wi-Fi, автоматично підтримуючи мінімальну дистанцію одна від одної. Це дозволяє поліпшити паливну економічність і понизити рівень викидів шкідливих речовин.

Учасники проекту підрахували, що дві вантажівки, оснащені подібною системою автоматичного дотримання дистанції один за одним, при щорічному пробігу 160 тисяч кілометрів дозволили б заощадити на паливі до 6000 євро ( в порівнянні з пересуванням на звичайному круїз-контроль).

Але для впровадження подібної системи є кілька перешкод. Наприклад, зараз різних автовиробників не вміють взаємодіяти один з одним. Також існують законодавчі та бюрократичні проблеми. У найближчі роки автовиробники і великі компанії мають намір розвивати проект.

Читайте також:   «Київавтодор» повідомив про перекриття доріг 21 і 22 травня

Напишіть відгук