У 2019 в Україну повернуться “листи щастя” для водіїв

0
40
Камери відеофіксації порушень

У першому півріччі 2019 року в Україні має запрацювати нова система автоматичної фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху. Для цього, за словами глави Національної поліції України Сергія Князєва, залишилося прийняти ще незначну кількість правових документів на рівні уряду.

“Думаю, що у першому кварталі 2019 року ми відзвітуємо про запуск пілотних проектів, а до кінця півріччя фото- і відеофіксація запрацює по всій країні”, – повідомив Князєв в грудні 2018.

Йдеться про встановлення спеціальних камер в місцях концентрації аварій: на перехрестях, світлофорах і розподільних смугах. Таким чином, відстежувати порушників тепер зможуть не тільки патрульні з приладами дистанційного вимірювання швидкості, а й загальнодержавна автоматична система відеофіксації порушення.

Як буде проводитися фіксація порушень та обробка інформації

  • Система камер буде фіксувати порушення на дорогах в автоматичному режимі.
  • Потім фото- або відеодоказ порушення відправлятиметься до загального центру обробки даних МВС та Національної поліції, де обіцяють використовувати захищені канали зв’язку для передачі цих даних.
  • Спеціальні оператори будуть перевіряти зафіксовані системою порушення, визначати користувача транспортного засобу, складати повідомлення про правопорушення і відправляє його Укрпоштою рекомендованим листом. Такі “листи щастя” отримають ті, хто є зареєстрованим власником транспортного засобу, щодо якого було зафіксовано порушення.

У той же час власники автомобілів зможуть зареєструватися в спеціальному електронному кабінеті і внести інформацію про фактичного відповідального користувача машини, щоб листи про порушення ПДР скеровували саме йому.

Аналогічним чином будуть повідомляти й порушників оновлених правил паркування – для фіксації таких порушень також можуть застосовувати стаціонарні автоматичні камери.

У структурі Нацполіціі буде створено підрозділ, який буде займатися обробкою зафіксованої інформації та залученням правопорушників до адміністративної відповідальності.

Читайте також:   PSA Peugeot Citroën планує повернутися в Північну Америку

Джерело

Напишіть відгук