У Бразилії ввели електронні права

0
76

У Бразилії відзначається лавиноподібне зростання охочих отримати водійські права в своєму смартфоні. І нехай поки це тільки електронна копія звичайних прав, але вже зараз вона повністю замінює свій пластикове першоджерело.

З 2018 року в Бразилії запрацював новий сервіс – електронні права. І якщо спочатку потрібно було отримувати спеціальний код у відділенні дорожньої поліції, що обмежувало кількість охочих, то з грудня минулого року процедура випуску електронного документа значно спростилася. Зараз отримати його можна не виходячи з дому.

Для того щоб обзавестися електронними правами, потрібні тільки наявність самого посвідчення водія, смартфон і доступ до інтернету. На пристрій потрібно завантажити відповідну програму та зареєструватися. Після реєстрації на порталі дорожньої поліції та автоматичної перевірки внесених даних додаток просить відсканувати QR-код, який є на всіх водійських посвідченнях, випущених з травня 2017 року. На завершальному етапі додаток проводить ідентифікацію самого водія: просить посміхнутися або підморгнути на камеру.

Ще один плюс цього додатка, поки, щоправда, доступний тільки для деяких регіонів країни, – це можливість внесення туди такий же повноцінної електронної копії свідоцтва про реєстрацію свого автомобіля. Тобто тепер, виходячи з дому, достатньо не забути ключ від своєї машини і смартфон.

Таким чином, водій отримує в своєму телефоні повноцінний електронний документ, який може також використовуватися як посвідчення особи при зверненні в державні органи або навіть при реєстрації на внутрішній авіарейс. А копія посвідчення водія в форматі PDF прирівнюється до нотаріально завіреної копії документа.

Джерело

Читайте також:   Компанія Toyota оприлюднила подробиці про свою першу моделі на паливних елементах.

Напишіть відгук