У Голландії побудували прототип електромобіля з екологічних матеріалів

0
246

Студенти Технічного університету Ейндховена представили прототип електромобіля, створеного з матеріалів, що розпадаються без шкоди для довкілля. Кузовні панелі, шасі та деталі інтер’єру машини зроблені з льняного волокна і цукру. Розрахункове споживання енергії електрокара еквівалентно витраті одного літра палива на 300 кілометрів пробігу.

В основі електрокара, який отримав назву Noah, лежить шасі із сендвіч-панелей, в складі яких льон і біопластик (виготовляється з цукру). Кузовні панелі виконані з лляних матів, з’єднаних біогумою. Відзначається, що для виробництва біоматеріалів необхідно в шість разів менше енергії, ніж для виробництва звичного алюмінію або вуглепластика. При цьому панелі з льону виходять досить міцними і навіть придатні для створення зон деформації.

При утилізації машини біокомпозити можуть бути використані, в тому числі, як основа для інших продуктів. Наприклад, будівельних блоків. Неорганічні деталі легко інтегруються в існуючий цикл переробки. У рух Noah приводить електродвигун, потужність якого не повідомляється. Маса блоку батарей становить 60 кілограмів, машини – 420 кілограмів. На одній зарядці Noah здатний проїхати до 240 кілометрів. Максимальна швидкість – 110 кілометрів на годину.

Джерело Автоблог

 

Читайте також:   «Пріус» одеської поліції брав участь у вуличних гонках (відео)

Напишіть відгук