У Києві назвали місця, які можуть провалитися під землю

0
144

Провал дороги на вул. Борщагівській можуть доповнити нові обвалення. У Києві визначили потенційно небезпечні ділянки, над якими нависла загроза руйнування через дощі і розмиву грунту.

Днями у столиці відбувся відкритий діалог між представниками Київводоканалу та диггерами (дослідники підземель). Останні регулярно оглядають стан міських комунікацій і знають, як насправді йдуть справи нижче рівня асфальту.

За словами диггера Михайла Сторожука, на сьогоднішній день в Києві налічується більше десятка потенційно небезпечних місць. «Я розповім лише про ті комунікації, які досліджує наша команда. Це штольні, дренажні системи, зливові колектори Київавтодору », – уточнив він.

Потенційно небезпечні місця, які можуть провалитися:

 1. Виноградар, перехрестя пр. Василя Порика та пр. Правди. За словами дослідника, коли в 2009 році на даному перехресті встановлювали рекламний щит, від збільшення навантаження труба на глибині 6 метрів сплющилася і тріснула. Зараз вона тримається на шматках арматури, яка поступово іржавіє і руйнується. «Київавтодор про ситуацію знає, з 2011 року ми регулярно пишемо звернення, що провалиться перехрестя і постраждають люди, але дій немає. Тому що це не центр міста », – зазначив Сторожук.
 2. вул. Сирецька (промзона) Торік на вул. Сирецькій зруйнувався колектор і утворився провал діаметром 25 метрів і глибиною 10 метрів. Воронка поступово розширюється.
 3. Контрактова площа, 12 Під тротуаром прокладений цегляний колектор висотою 1 метр. Він побудований ще в 1900 році. Як зазначає дігер, тротуар висить у повітрі і тримається тільки на піску і щебені.
 4. Перехрестя вул. Старонаводницькій і бул. Дружби народів За даною адресою зводиться будівля суду. Можливе утворення провалу 2 на 3 метри, завглибшки 10 метрів з обваленням частини будівництва.
 5. вул. Єреванська, 30 На глибині 15 метрів проходить колектор діаметром 1.5 метра. Одна зі стінок тріснула і похилилась. Зверху знаходиться дитячий майданчик, яка може обвалитися.
 6. вул. Єреванська, 14 Існує велике розмиття під землею, на глибині 12 метрів є печера, а зверху росте тополя.
 7. вул. Чорноморська Маленька вулиця в промзоні, під якою тріснула плита колектора. Ця плита тримається на іржавої арматури, після руйнування якої утворюється провал землі.
 8. вул. Урицького, 38 Навколо дороги розмило грунт
 9. вул. Марини Раскової, 52-54 Цегляний колодязь фактично розвалився
 10. Одеська площа Під дорогою проходить колектор великого діаметру, бетонна балка колектора зламана і провисла на арматурі.
 11. вул. Антоновича Тиждень тому звалилася секція труби. «В’їзд на ринок висить у повітрі. Краще там не ходити. Через тиждень-два буде гроза, дощі, утворюється провал. Очікуємо. Що глибина провалу буде 3-4 метри », – прокоментував Сторожук.
Читайте також:   У Німеччині на міжміський маршрут вперше вийшов повністю електричний автобус

За словами диггера, в деяких місцях небезпека вже ліквідована. Так, наприклад, на перетині вул. Мечникова і бул. Лесі Українки зруйнувався колектор висотою 4 метри. Після звернення дослідників в КМДА, одну з балок підперли шваброю, а через зробили ремонт. Аналогічна ситуація була і під Хрещатиком, але після того, як про руйнування колектора повідомили журналісти, Київавтодор відремонтував небезпечну ділянку.

Як розповів прес-секретар Київводоканалу Наталія Іванчук, близько 30% колекторів у власності підприємства вичерпали нормативний ресурс експлуатації. Більшість з них були прокладені в 60-70 рр, а з середини 90-х вони регулярно виходять з ладу. Черговим тому підтвердженням є провал на вул. Борщагівській .

За словами Іванчук, на сьогоднішній день програми, які могли б частково зменшити ризики обвалень, практично не фінансуються. «Для того щоб утримувати каналізаційне господарство в належному стані, необхідно щорічно вкладати кошти в дані мережі», – додала вона.

DEM-alliance

Напишіть відгук