У Києві з початку року викрали майже 600 транспортних засобів

0
248

Столична Державтоінспекція звертає увагу водіїв, що більшість викрадень відбуваються у вечірній і нічний час. Увага автозлодіїв, насамперед, привертають транспортні засоби, які необладнані надійними протиугінними системами безпеки, залишені неподалік будинків і неосвітлених місцях.

Як наслідок недбалого ставлення керівників до збереження власного авто, на території міста за чотири місяці скоєно 562 викрадень транспортних засобів.

Найпопулярнішими у викрадачів були марки «ВАЗ» – 82 викрадення. На другому місці – 64 автомобіля марки «Toyota», трійку «лідерів» замикають мотоцикли – 34 одиниці.

Найчастіше автомототранспорт викрадали у середу – 102, п’ятницю – 92 і вівторок – 83. Крім того, у нічний час викрали 362 автомобіля.

Щоб уберегти авто від угону, власникам не варто забувати про простих і дієвих правила. Державтоінспекція рекомендує водіям:

  • Обладнати автомобіль не тільки сигналізацією, але і механічним пристроєм проти викрадень;
  • Користуватися послугами гаражів і стоянок, що перебувають під охороною, не паркувати свій автомобіль на ніч біля житлового будинку чи під’їзду;
  • Не залишати ключі від авто працівникам СТО, автомийок і малознайомим людям;
  • Ні в якому разі не зберігати в салоні документи на автомобіль – цим ви не тільки ускладніть його пошуки, але і створите сприятливі умови для управління викрадачем вашим транспортом;
  • Завжди замикати авто, навіть якщо вам потрібно відлучитися у справах хоча б на одну хвилину;
  • Ніколи не залишати в автомобілях цінні речі. Як правило, в багатьох випадках здобиччю злодіїв стають GPS-навігатори, відеореєстратори, автомагнітоли, акустика. З салону автомобіля так само «пропадають» сумки, барсетки, ноутбуки, мобільні телефони. При цьому злодії псують замки дверей, розбивають скло, завдаючи тим більше значної шкоди, ніж вартість викраденого майна;

Якщо ви побачили підозрілих осіб, які намагаються викрасти транспортний засіб або знімають з нього державні номерні знаки – негайно телефонувати до підрозділу органів внутрішніх справ.

Читайте також:   До уваги водіїв! Через спекотну погоду на Херсонщині обмежено рух вантажного транспорту

У випадку викрадення авто, слід негайно телефонувати за номером «102». Інформація швидко надійде в міліцію, що дасть їм можливість відразу почати пошуки. Це підвищить шанси знайти зловмисників і викрадений транспортний засіб.

Напишіть відгук