У Криму продовжили дію українських номерних знаків

0
199

Автовласникам з Криму дали три додаткові місяці для заміни номерних знаків українського зразка на російські. Глава підконтрольної Росії прокуратури Криму Наталя Поклонська заявила в ефірі «Першого каналу», що власників автомобілів, які не встигнуть до 1 квітня замінити номери, не будуть притягати до відповідальності ще три місяці.

У відповідності з постановою уряду РФ №1171 від 31 жовтня 2015 року, власники транспортних засобів з числа кримчан, які отримали російське громадянство, повинні замінити українські реєстраційні документи і номерні знаки на російські до 1 квітня 2016 року. Водіїв, які не зроблять цього, чекає покарання – штраф від 500 до 800 рублів, а в разі повторного – штраф 5 тис. рублів або позбавлення керування транспортним засобом від 1 до 3 місяців. Наближення граничного строку викликало ажіотаж в кримських МРЕВ. Автомобілісти вишикувалися в довгих чергах за новими документами.

Згідно з Законом «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» будь-які документи, видані незаконно створеними органами влади на території АР Крим, вважаються недійсними. Для вирішення проблеми виїзду кримчан на материкову Україну в Держслужбі України у справах Криму і Севастополя запропонували видавати громадянам при перетині админграницы номерні знаки українського зразка, а російські номери здавати на зберігання.

Як пояснив в ефірі Радіо Крим.Реалії начальник головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій, запропонований механізм вирішення проблеми на даний момент є нереальним.

«Міжнародна конвенція говорить про те, що номерні знаки можуть використовуватися однією країною. Ми винаходимо механізм, який в принципі, суперечить і здоровому глузду і міжнародному законодавству. Тобто, виходить, там, на території півострова, машина експлуатує знаки Російської Федерації, припустимо, з 1 квітня або 1 червня, або 1 серпня, а на території України номерні знаки України»

Інший гість програми – голова Держслужби України у справах Криму і Севастополя Наріман Устаєв вважає ідею створення сервісних центрів МВС на админгранице прийнятною.

«У нас не було раніше окупованих територій, тому ми не могли передбачити це в законодавстві. Зараз склалася ситуація, коли нам потрібно вносити зміни, які, власне, ми і пропонуємо. Внести зміни в законодавство і тоді все буде законно»

 

Напишіть відгук