У Київраді запропонували скасувати плату за паркування у вихідні дні

0
298

Платні парковки можуть стати безкоштовними в неробочий і вихідні дні. У Київраді вже підготували відповідний змін до правил благоустрою міста. У мерії готові підтримати , якщо його затвердять депутати.

Автор проекту змін, депутат Київради Олександр Поживанов пояснив, що роботу паркувальних майданчиків планується обмежити з 8:00 до 20:00. За його словами паркувальники повинні працювати тільки в робочий час, а у вихідні, ввечері і вночі машину можна буде паркувати безкоштовно в будь-якому дозволеному місці. «Така практика існує в усіх розвинених країнах», – розповів він. Нововведення поширюються, в тому числі і платні паркування біля ринків.

Вартість паркування залежить від територіальної зони, в якій знаходиться майданчик. В даний час на околицях Києва, в 3 зоні, 1 година паркування легкового автомобіля коштує 5 грн. Ближче до центральних районів, у 2 зоні, вартість становить 7 грн/год. А в центрі за одну годину простою автомобіля необхідно заплатити 10 грн.

Як пояснив заступник голови КМДА Ілля Сагайдак, вирішувати долю проекту буде Київрада.

«З пропозицією потрібно розібратися більш детально. Але головне завдання міста зараз — розчистити центр від хаотичних парковок і зменшити потоки машин. Оплата паркування допомагає оцінити машинопотоки — це потрібно для того, щоб боротися з пробками»

Сьогодні в мерії буде представлений паркувальний чек, а також новий талон, і форма паркувальників. За словами Сагайдака, який також прийме участь у презентації, в перспективі КМДА хоче повністю позбавитися від різних підприємств-прокладок», щоб кошти за паркування безпосередньо надходили в бюджет. Також планується зробити автоматизовану систему оплати по всьому місту.

Нагадаємо, раніше міська влада представили карту паркувальних майданчиків. На даному ресурсі можна дізнатися докладну інформацію про легальних парковках в кожному районі міста.

Напишіть відгук