У Лос-Анджелесі весь громадський транспорт буде електричним

0
129

Об’єднавшись з 30 містами та ключовими гравцями на ринку, Лос-Анджелес запустив програму щодо відмови від використання транспорту з ДВЗ. Реалізація плану зробить вигідними та доступними умови закупівель електромобілів і для невеликих міст.

Лос-Анджелес прискорює електрифікацію своєї транспортної системи, щоб встигнути до Олімпійських ігор 2028 року. Tesla, BMW, Edison та інші великі гравці індустрії уклали угоду про співпрацю з владою міста, щоб розробити і здійснити масштабний план.

Зараз на балансі Лос-Анджелеса знаходиться близько 11 000 транспортних засобів, включаючи райдшерінгові авто, збиральні машини, сміттєвози та автобуси. Для порівняння, весь автопарк служби доставки UPS складається з 5900 машин.

Всі вони з часом повинні стати екологічно чистими. Тоді місто очиститься від смогу і подасть приклад всьому світу, довівши, що перехід на чисті автомобілі можливий в масштабах мегаполісів.

Крім автовиробників до «Партнерства з електрифікації» увійшли університети, великі електростанції, компанії з установки зарядних станцій та інші організації.

Бюджету це, звичайно, обійдеться недешево. Тому Лос-Анджелес об’єднується з 30 іншими містами, щоб спільними зусиллями добиватися вигідних цін від автовиробників. Всього в їх автопарках налічується 115 000 одиниць техніки, яка потребує електрифікації.

Це обійдеться в $ 10 млрд – таке замовлення істотно спрощує переговори з автогігантами.

Більш того: умови цих колективних угод будуть доступні на порталі driveEVfleets.org. Це дозволить представникам невеликих міст, у яких немає таких фінансових важелів і досвіду переговорів, приєднатися до проекту з електрифікації. І закупити електромобілі за ціною, яку їм би ніколи не вдалося отримати самостійно.

Автогігантам це теж буде вигідно: за шанс продати свої електричні автобуси, вантажівки та автомобілі всіх містах країни не шкода трохи зменшити ціну. На Chevy Bolt EV вже запропонована знижка в $ 5 000 – муніципалітетам їх пропонують закупити за $ 32 702. Гібрид Ford Fusion Energi також можна придбати на $ 2 000 дешевше, ніж в салоні. Поки на сайті в основному розміщені цінові пропозиції з продажу седанів. Але незабаром там з’являться й знижки на електричні вантажівки та автобуси, а також збиральну техніку для вулиць.

Читайте також:   У Львові відбулася гра «Що? Де? Коли?» на тему: «Твоя безпека в місті»

В 2019 на дорогах Лос-Анджелеса з’являться перші в Північній Америці двоповерхові електричні автобуси. Транспортне підприємство міста Foothill Transit вже підписало договір на їх поставку. Акумулятори нових електробусів будуть сконструйовані за принципом «батареї-рекордсмена» Е2 від Proterra, яка протрималася 1770 км без підзарядки, а на найдовших автобусних маршрутах з’явиться Wi-Fi.

Джерело

Напишіть відгук