У Мінекономрозвитку анонсували скасування спецмита на іномарки

0
120

Імпортні автомобілі з бензиновими двигунами можуть подешевшати на 2-4%, залежно від об’єму двигуна. Здешевлення машин стане можливим завдяки дострокове спецмита, про можливість якої заявили в Мінекономрозвитку.

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – продавці України Наталія Микольська повідомила про намір зняти спецмита на імпорт легкових автомобілів.

«Ми будемо рекомендувати Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (це у нас орган, який займається застосуванням і скасуванням відповідних мит) скасувати це мито, щоб ми, як законослухняний громадянин СОТ, виконали це і рухалися далі»

За словами Микольської, Мінекономрозвитку вивчило звіт групи експертів Всесвітньої торгової організації (ВТО) щодо ініційованого Японією розслідування щодо українських спецмита. У міністерстві дійшли висновку, що рішення СОТ обгрунтовано.

Як повідомив ЛІГАБізнесІнформ глава асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко, спецмита на іномарки можуть скасувати впродовж місяця. За його словами, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) повинна провести чергове засідання на початку серпня.

«Ми попросили, щоб до порядку денного засідання комісії було включено питання скасування спецмита. Для мене буде не зрозуміло, якщо комісія збереться, і після рекомендацій СОТ, не розгляне питання скасування спецмита », – розповів Назаренко.

Наприкінці червня експертна панель СОТ підтримала скаргу Японії проти українських спецмита і закликала Київ скасувати дану міру. На думку японської сторони, дії України порушили процедурні вимоги Світової організації торгівлі, крім того про введення спецмита не були поінформовані інші члени асоціації.

Спеціальні мита на імпортні легкові автомобілі з бензиновими двигунами встановлені за рішенням МКМТ в 2012 році і вступили в силу в березні 2013 року. Спочатку ставка спецмита становила 6.46% для машин з двигунами від 1.0 до 1.5 л і 12.95% для авто з моторами об’ємом 1.5-2.2 л. Передбачалося, що такий захід захистить український автопром від більш доступного імпорту і забезпечить українських промисловців тимчасової «форою» для налагодження виробництва нових конкурентоспроможних моделей.

Читайте також:   На виїзді з Києва - велика пробка

Торік комісія знизила спецмита в два рази, а в лютому цього року «захисна міра» перестала поширюватися на гібридні автомобілі. Крім того, з квітня ставки спеціальних мит на бензинові машини знизилися до 2.15% і 4.32% для легкових автомобілів з моторами обсягами від 1.0 до 1.5 л і від 1.5 до 2.2 л відповідно.

Джерело: ЛІГАБізнесІнформ

Напишіть відгук